جزوه بیماری های التهابی CNS و انسفالوپاتی های اتوایمیون دکتر عظیمی

 جزوه بیماری های التهابی CNS و انسفالوپاتی های اتوایمیون دکتر عظیمی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
119 بازدید
650 تومان 4,500 تومان٪31 تخفیف
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

 جزوه بیماری های التهابی CNS و انسفالوپاتی های اتوایمیون دکتر عظیمی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه بیماری های التهابی CNS و انسفالوپاتی های اتوایمیون دکتر عظیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. این فایل شامل ۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه بیماری های التهابی CNS و انسفالوپاتی های اتوایمیون دکتر عظیمی

مبحث این جلسه MS و انسفالوپاتی های اتوایمیون است که به دلیل محدودیت زمان فقط مبحث MS تدریس می شود و مطالعه مبحث دیگر به عهده خود دانشجویان است.
بیماری MS در کشور ما به سرعت در حال زیاد شدن است.
اولین کسی که MS را شرح داد، آقای شارکو بود و در ابتدا یک نام فرانسوی برای این بیماری گذاشتند ” La sclerose en plaque” که انگلیسی ها به آن multiple sclerosis می گویند. این بیماری اولین بار در سال ۸۱۸۱ شناخته شد. پس کشف این بیماری را به ابن سینا و ایرانی ها نسبت ندهیم
آقای شارکو گفت که MS بیماری است که بیشتر ماده سفید مغز را درگیر می کند، به غلاف میلین آسیب می زند و مسبب این اتفاقات بیشتر Tcell است.

در سال ۲۰۱۳ در آمریکا و بخشی از اروپا این بیماری به بالاترین حد ممکن وجود داشت. این بیماری بیشتر در نژاد سفید دیده می شود به ویژه در اروپا. در سال ۲۰۱۳ ایران و روسیه شیوعی در حدود ۶۰-۲۰ داشت.

در سال ۲۰۱۶ آمریکا هنوز بالاترین شیوع را داشت و ایران بالاترین میزان MS در خاورمیانه را دارد. از نظر شیوع MS از روسیه جلو زدیم و شبیه اروپایی ها شدیم هنوز به آمریکا و کانادا نرسیدیم ولی در peak هستیم و شیوع آن رو به افزایش است. هر سال آمار بروز بیماران MS در ایران با یک شیب وحستناک رو به افزایش است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.