فایل جزوه آرتیمی ها دکتر شعبانیان

فایل جزوه آرتیمی ها دکتر شعبانیان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
841KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
585 بازدید
6,500 تومان 4,800 تومان٪26 تخفیف

فایل جزوه آرتیمی ها دکتر شعبانیان

 دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه آرتیمی ها دکتر شعبانیان می باشد. این فایل شامل ۹ صفحه جزوه مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آرتیمی ها دکتر شعبانیان

آریتمی ها:
آریتمی یک اختلال در rate و rhythm قلب است. که این اختلات منجر به این می شود.

که یا rate قلب خیلی کمتر از حد نرمال یا بیشتر از حد نرمال برای آن فرد باشد.

یا این که کلا نامنظم شود. این آریتمی می تواند خیلی گذرا باشد مثل PACها  (premature arterial contraction) که بعضی اوقات با خوردن یک چایی، شکات، قهوه یا دارو های سرماخوردگی برای برخی افراد اتفاق می افتد و خود به خود قطع میشوند یا اینکه می تواند بسیار طولانی باشد.این آریتمی می تواند مادرزادیباشد و یا اکتسابی یا به دلیل داروه ها، مواد سمی و توکسین ایجاد شده باشد.

بعضی موارد آریتمی با بعضی بیماری های مادرزادی قلب همراه است. مثلا در بچه ها با بیماری Epstein که به ما مراجعه می کنند یکی از کار هایی که حتما انجام می دهیم گرفتن نواد EKG و دقت به که آیا PR interval شان کوتاه است یا خیر؟
به عبارت دیگر accessory pathway دارند یا خیر؟ کسانی که accessory pathway دارند مثل wpw (wolf Parkinson white) که اختلال مادرزادی دریچه تری کوسپید دارند که در Epstein دیده می شود. دریچه درگیر در Epstein تریکوسپید است.( می گویند زمانی که سیستم هدایتی در جنین نرمال در حال تشکیل است همزمان با ایجاد دریجه تری کوسپید بوده و حالا اگر در تشکیل دریچه ترکوسپید اختلالی ایجاد شود می تواند اختلالات سیستم هدایتی نیز با آن دیده شود بنابراین خیلی شایع در این بچه ها با حملات می آیند. بنابراین ما حتما نوارشان را نگاه می کنیم.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.