فایل pdf سبک شناسی (نظریه ها، رویکردها و روشها) دکتر محمود فتوحی

 فایل pdf سبک شناسی (نظریه ها، رویکردها و روشها) دکتر محمود فتوحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
13MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1078 بازدید
14,000 تومان 12,000 تومان٪14 تخفیف

 فایل pdf سبک شناسی (نظریه ها، رویکردها و روشها) دکتر محمود فتوحی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf سبک شناسی (نظریه ها، رویکردها و روشها) دکتر محمود فتوحی می باشد. این فایل شامل ۴۶۴ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

توضیح مختصر درمورد فایل

کتاب سبک شناسی به قلم محمود فتوحی و حاوی مبانی نظری و روش‌های سبک شناسی از سوی انتشارات سخن در سال ۱۳۹۱  منتشر شد. دکتر فتوحی در این کتاب به مبانی نظری و طرح روش‌های سبک شناسی و  بومی کردن نظریات منتقدان و زبان شناسان غربی پرداخته‌است و به نوعی آرای آنها را با تجربیات ایرانی در این زمینه تطبیق داده‌است.

این کتاب پلی میان زبان شناسی و نقد ادبی است و افرادی که به فعالیت در زمینه نقد ادبی می پردازند، می توانند ضمن پی بردن به روشهای علمی سبک شناسی با کارکردها و عینیت های زبان نیز آشنا شوند.

تعریف سبک، کارکردهای سبک، ارتباط سبک شناسی با بلاغت، زبان شناسی، نقد ادبی وعلوم دیگر، مسائل تئوریک سبک، تحولات سبکی، فرآیند شکل گیری سبک ها و… عناوین برخی بخش‌های کتاب را تشکیل می دهند.

به گفته دکتر فتوحی، این کتاب با هدف معرفی نظریه ها و به دست دادن یک نظام فکری در زمینه سبک شناسی نوشته شده است.

چهارده فصل کتاب در دو بخش سامان یافته‌ است: سبک‌شناسی نظری و سبک‌شناسی عملی. پنج فصل نخست به بحث‌های نظری پیرامون زبان و چیستی سبک، ماهیت سبک ادبی و مسائل آن، ماهیت دانش سبک‌شناسی، نسبت سبک‌شناسی با دانش‌های ادبی و زبانی و رویکردهای سبک‌شناسی، اختصاص یافته‌ است. نه فصل بخش دوم، با این هدف طراحی شده که شیوه بررسی عملی و تحلیل عینی سیک را در پنج لایه معرفی شده، نشان دهد. از فصل هشتم بحث‌ها کاربردی‌تر می‌شود. در پیشانی هر فصل اشاره‌ای کوتاه به قصد ورود خواننده، به بحث آورده‌ایم و در پایان هر فصل نیز فشرده بحث‌ها بازگو شده‌است. در پایان کتاب دو فصل فصل «سبک‌شناسی طنز» و «سبک زنانه» در واقع طرحی است برای کاربست روش لایه‌ای در دو قلمرو بافت و ایدئولوژی. طنز بر بافت متکی است و سبک زنانه بر لایه ایدئولوژیک.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.