مقاله ژئومورفولوژی و مطالعات آن در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱

 مقاله ژئومورفولوژی و مطالعات آن در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱
نوع فایل
pdf
حجم فایل
335KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
153 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف
افزودن به سبد خرید

 مقاله ژئومورفولوژی و مطالعات آن در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf مقاله ژئومورفولوژی و مطالعات آن در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱ می باشد. این فایل شامل ۱۹ صفحه مطالب بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمتpdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 مقاله ژئومورفولوژی و مطالعات آن در ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ۱

چکیده
این مقاله به منظور آگاهی دانشجویان و محققین ژئومورفولوژی از وضعیت این علم در ایران پس از انقلاب اسلامی و چشم انداز آینده آن تهیه گردیده است.

برای روشن شدن مرز فعالیتهای ژئومورفولوژی با علوم
مشابه ابتدا قلمروهای مختلف علم ژئومورفولوژی با رعایت قدمت تاریخی مورد توجه قرار گرفته و سپس به وضعیت آن در ایران پرداخته شده است.

روش تحقیق مقاله توصیفی از نوع تحلیل محتوا بوده و کلیه مواد
۱ قرن یعنی از بدو پیروزی / آن از منابع و اسناد موجود تامین گردیده است. دوره مطالعاتی این مقاله ۴ انقلاب اسلامی تا پایان سال ۱۳۸۳ را در بر می گیرد.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که طی ۲۵ ساله اخیر عمدتاً مطالعات ژئومورفولوژی در ایران متوجه چهار موضوع ژئومورفولوژی عمومی،

ساختمانی، رودخانه ای و حرکات دامنه ای بوده است.

در مقابل موضوعاتی نظیر تخریب و هوازدگی، فرایندهای بادی، ساحلی، یخچالی و ژئومورفولوژی کاربردی چندان مورد توجه قرار نگرفته است.

گرچه نتایج این مقاله بیان کننده طلوع مجدد ژئومورفولوژی بعد از انقلاب اسلامی است لیکن تا رسیدن به یک وضعیت مطلوب هنوز راهی دراز در پیش است.

ژئومورفولوژی را می توان علم مطالعه سیستماتیک و بین رشته ای لندفرمها و مناظر آنها بعلاوه فرایندهای درونی و بیرونی کره زمین که اشکال را خلق کرده و آنها راتغییر م یدهند تعریف نمود(انجمن جهانی ژئومورفولیس تها ۲۰۰۴ ).

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.