اسلایدهای خلاصه کتاب تاریخ بیهقی

 اسلایدهای خلاصه کتاب تاریخ بیهقی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
14MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
745 بازدید
11,000 تومان 9,500 تومان٪14 تخفیف

 اسلایدهای خلاصه کتاب تاریخ بیهقی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf پاورپوینت خلاصه کتاب تاریخ بیهقی رشته زبان و ادبیات فارسی می باشد. این فایل شامل ۲۴۲ صفحه خلاصه کتاب بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

 اسلایدهای خلاصه کتاب تاریخ بیهقی

زندگینامه و آثار بیهقی
خواجه ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی به سال ٣٨۵ ق در روستای حارث آباد بیهق متولد شد و در حدود سال ۴٧٠ ق درگذشت. بیهقی دبیر فاضل و مشهور دوره غزنویان تحصیلات اولیه را در شهر نیشابور آغاز کرد و
پس از کسب فضائل به دیوان رسالت محمود راه یافت و آنجا شاگرد و دبیر زیر دست خواجه بونصر مشکان رئیس دیوان بود و بسیار مقرب استاد گردید تا بدان پایه که مسئولیت نگارش نامه های مهم دیوان به او سپرده شد.
پس از مرگ استادش و انتصاب بوسهل زوزنی به ریاست دیوان رسالت، بیهقی همچنان در سمت خویش ماند و با ناسازگاری های بوسهل مدارا کرد و در حقیقت دیوان رسالت را در این دوره او اداره می کرد تا در دوره
عزالدین عبدالرشید که به سال ۴۴٠ حکومت را بدست گرفت.

مدتی خود به مقام ریاست دیوان انشا رسید ولی پس از چندی گرفتار دسته بندیهای درباریان و سعایت بدخواهان گردید و معزول شد و سپس به زندان افتاد و حتی غلامی اموالش را نیز به دستور شاه غارت کرد.

پساز رهایی از زندان دیگر به کار دیوانی نپرداخت و به قول همشهریش ابن فندق “انزوا اختیار کرد و به تصانیف مشغول گشت و تا آخر عمر در منزل خود در غزنین بسر برد تا درگذشت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.