جزوه آشنایی مقدماتی با مکمل های غذایی

جزوه آشنایی مقدماتی با مکمل های غذایی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
572 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

جزوه آشنایی مقدماتی با مکمل های غذایی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf پاورپوینت جزوه آشنایی مقدماتی با مکمل های غذایی می باشد. این فایل شامل ۸۹ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه آشنایی مقدماتی با مکمل های غذایی

قسمتی از متن فایل:

مکمل غذایی چیست؟
به کلیه مواد مغذی شامل:
ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروبیوتیک ها، اسیدهای آمینه و همچنین مواد دیگر غذایی ,گیاهی که علاوه بر رژیم غذایی متعادل با هدف افزایش عملکرد بدنی مصرف می شوند مکمل های غذایی را در اشکال مختلف، از جمله قرص، کپسول، پودر، آمپول ، نوشیدنی ها در داروخانه در دسترس هستند.

چرا استفاده از مکمل ها؟
مکمل وقتی به کمک فرد می آید که مواد غذایی نتواند کامل کننده نیازهای سلولی انسان به ویتامین ها یا املاح باشد. در حقیقت پزشکان، مکمل های دارویی یا غذایی را با توجه به جنبه های مختلف فرد، شامل
وضعیت سلامت، رشد، سن و عوامل دیگر تجویز می کنند.
به دلیل این که مواد موجود در مکمل ها، اغلب از ویتامین ها و املاحی هستند که معمولا در غذا وجود دارند . مکمل های دارویی، بخشی از مواد غذایی فشرده هستند که تغذیه روزانه ما را کامل می کنند.

اگر تغذیه مناسب و مقوی باشد، تمام مواد لازم از جمله ویتامی نها و مواد معدنی به بدن می رسند و نیازی به مصرف مکمل های غذایی نیست
این نکته روشن است کسانی که تغذیه غلط دارند، نمی توانند با استفاده از این مواد، بدن خود را سالم نگه دارند؛ برعکس اگر تغذیه مناسب و مقوی باشد، تمام مواد لازم از جمله ویتامینها و مواد معدنی به بدن می رسند و نیازی به مصرف مکمل های غذایی نیست.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.