جزوه درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران تالیف دکتر اکبر کریمی

جزوه درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران تالیف دکتر اکبر کریمی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
470 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

جزوه درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران تالیف دکتر اکبر کریمی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران رشته های کارشناسی ارشد علوم جانوری تالیف دکتر اکبر کریمی دانشگاه پیام نور بخش علوم پایه می باشد. این فایل شامل ۲۱۷ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران تالیف دکتر اکبر کریمی

درس جنین شناسی مقایسه ای جانوران رشته های کارشناسی ارشد علوم جانوری تالیف دکتر اکبر کریمی

گرایش های مربوطه: سلولی تکوینی، فیزیولوژی، بیوسیستماتیک،بافت و جنین شناسی

رویان‌شناسی یا امبریولوژی (به انگلیسی: Embryology) عبارت از علمی می‌باشد که از زمان تشکیل زایگوت تا مادام تولد را مورد بررسی قرار میدهد و یا دانشی در زمینه بررسی تکامل رویان از زمان بارورسازی تخمک در طی مراحل جنینی است. یاخته‌ها پس از تقسیم، از یک تودهٔ توپر به نام توته به یک توپ توخالی یا جوانه تبدیل می‌گردند. در مرحلهٔ پس از جوانه در یک پایانهٔ خود یک سوراخ پیدا می‌کند.

در جانوران دارای تقارن دوطرفی جوانه در یکی از دو مسیری که سلسله جانوران را به دو نیمه متمایز تقسیم می‌کند تکامل می‌یابد. اگر نخستین سوراخ در جوانه در آینده تبدیل به دهان جانور گردد، آن جانور از جملهٔ نخست‌دهانیان (protostome) است. اگر نخستین سوراخ جوانه تبدیل به مقعد شود آن جانور یک دوم‌دهانیان (deuterostome) می‌باشد. نخست‌دهانیان شامل اکثر بی‌مهرگان، مانند حشرات، کرم‌ها و نرم‌تنان هستند، در حالی که دوم‌دهانیان جانوران پیشرفته‌تری مانند مهره‌داران را شامل می‌شوند. جوانه با گذشت زمان به شکمک که متمایزتر است تبدیل می‌گردد. جوانه به زودی به سه لایهٔ جداشده از یاخته‌های لایه‌های زاینده که از آن‌ها همهٔ اندام‌های بدن و بافت‌ها سرچشمه می‌گیرند، تکامل می‌یابد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.