جزوه مختصر تقریرات درس جرم شناسی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی 

جزوه مختصر تقریرات درس جرم شناسی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
810KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
163 بازدید
1,000 تومان 8,500 تومان٪15 تخفیف
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

جزوه مختصر تقریرات درس جرم شناسی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی 

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضرpdf جزوه مختصر تقریرات درس جرم شناسی استادگرانقدر جناب آقای دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی » دوره کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی می باشد. این فایل شامل ۸۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه مختصر تقریرات درس جرم شناسی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی 

مقدمه
جرم شناسی در دوران تحول خود دو مرحله فلسفی – اخلاقی و نیز مرحله علمی را طی کرده است زیرا جرم از دیر باز به لحاظ ایجاد اختلال در نظم جامعه، علاوه بر مسئولیت دولت موجبات مطالعه پیرامون آنرا فراهم آورده است.
درمرحله فلسفی و اخلاقی جرم شناسی دیدگاهها مبتنی بر مشاهده نبوده بلکه ناشی از تأملات و تراوشات فکری مصلحین اجتماعی و در نهایت ذهنیت های فردی بوده است. مثلا با بررسی آثار افلاطون برداشت وی از جرم شناسی مشخص می گردد. یا دیدگاههای مکاتب بکاریا و کانت و بنتام که عمدتاً ناشی از یک سلسله برداشت های فلسفی و اخلاقی می باشند.

به عبارت دیگر به آن دسته از دیدگاهها و نظریاتی که مبتنی بر عقل گرایی (اظهار نظر بر اساس آنچه که عقل مطرح می کند) می باشند، جرم شناسی فلسفی، ادبی، اخلاقی، مذهبی، و ما قبل علمی می گوییم و به آسانی می توان نگرش خاص این دیدگاهها را نسبت به جرم شناسی بیان کرد.
در عین حال، کانت، بکاریا ، بنتام و مکاتب نئوکلاسیک همگی تحت عنوان مکاتب کلاسیک جرم شناسی مطرحند زیرا در دو چیز مشترکند: اینکه همه آنها به آزادی اراده معتقدند. از آنجا که جرم را ناشی از اراده آزاد می دانند، مجازات را پاداشی شایسته برای اراده بد که در لباس جرم متبلور شده است محسوب می نمایند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.