جزوه پاراکلینیک نورولوژی دکتر مقدسی

 جزوه پاراکلینیک نورولوژی دکتر مقدسی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
370 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

 جزوه پاراکلینیک نورولوژی دکتر مقدسی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه پاراکلینیک نورولوژی دکتر مقدسی دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. این فایل شامل ۱۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه پاراکلینیک نورولوژی دکتر مقدسی

مغز دارای لوبهای فرونتال، پریتال، تمپورال و اکسیپیتال است. لوب اکسیپیتال مسئول پردازش بینایی است. بخشی از لوب پریتال مربوط به sensorimotor است و بخشیاش orientation فضایی ما را ایجاد میکند یعنی اینکه ما در کجا ایستاده ایم فاصله مان با دیوار چقدر است؟

چه چیزی هویت من را از نظر orientation فضایی تشکیل میدهد؟ لوب تمپورال مرکز auditory )شنوایی و emotional احساسات است. مسئول emotional سیستم لیمبیک است. به لوب فرونتال لوب civilization ) لوب تمدنی می گویند.
زیرا در طول تکامل انسان لوب فرونتال بزرگ و بزرگتر میشود. لوب فرونتال مسئول کارهای high functional و در واقع چیزی که انسان امروزی نامیده می شه، است. مغز یک سری مکانهای مهمی دارد که با رده های دیگر جانداران مشترک است مثل brain stem و cerebellum . تئوری )maklum مطمین نیستم درست شنیده باشم!(: مغز ۳ گانه، در واقع او بیان کرد که مغز ما در طی تکامل از ۳
قسمت تشکیل شده است:

-۱ گره خزندگی )قسمتی از مغز ما که با خزندگان مشترک است( شامل بخشی از cerebellum و بخشی از brain stem است.
-۲ گره لیمبیکی که بعداً روی مغز سوار شده و با پستانداران مشترک است.
-۳ در آخر نیمکرهها فرونتال high cortex و low cortex سوار می شود.

پایه مغز نورون است و پایه نورون، در واقع وجه تشخیص نورون سیناپس است در واقع اگر ما بحث سیناپس را بدانیم انگار کل نورولوژی را میدانیم!! کار مغز کمک به بدن برای حرکت است ما برای حرکت باید به محرک پاسخ دهیم دادهها را جمع کنیم تا بتوانیم حرکت کنیم.

حرکت برای بقا مهم است. یادمان باشد کار مغز اندیشیدن، تفکر و آگاهی نیست. اینها محصولات اضافی تکامل هستند. در واقع کار اصلی مغز حرکت بوده در کنارش مثلاً آگاهی به وجود آمده که چون چیز خوبی بوده طبق انتخاب طبیعی بدن آن را حفظ کرده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.