جزوه کامل ادله اثبات دعوی مدرس دکتر سید جعفر کاظم پور

جزوه کامل ادله اثبات دعوی مدرس دکتر سید جعفر کاظم پور
نوع فایل
pdf
حجم فایل
721KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
440 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

جزوه کامل ادله اثبات دعوی مدرس دکتر سید جعفر کاظم پور

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه کامل ادله اثبات دعوی مدرس دکتر سید جعفر کاظم پورشماره درس: ۳۱۱۱۴۴ می باشد. این فایل شامل ۲۰۴ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه کامل ادله اثبات دعوی مدرس دکتر سید جعفر کاظم پور

فصل نخست: مفاهیم
مقدمه
در ا.د.م. و ا.د.م ۲ با ساختار دستگاه قضایی، نظام دادرسی، شرایط دعوی، حدود صلاحیت، اقامه دعوی، فرایند دادرسی، نحوه صدور رأی و نحوه اعتراض به آراء آشنا شدیم.
در ا.د.م ۲ مدعی حق دعوایی را اقامه می کند. مدعی داشتن حقی است که از سوی خوانده دعوا انکار یا تضییع شده و به دادگاه حقوقی مراجعه می کند.
گام اول مدعی حق باید دادخواست تهیه کند شرایط تقدیم دادخواست و مرجع دریافت کننده آن و دفتر دادگاهی که باید دادخواست را تقدیم کند در ا.د.م ۲ مفصلاً بیان شد.
خواهان دادخواست را به دفتر دادگاه تقدیم می کند که وظایف دفتر دادگاه نیز توضیح داده شد. دفتر دادگاه پس از تکمیل پرونده، پرونده را به دادگاه ارسال و پس از تعیین وقت از سوی دادگاه پرسه دادرسی شروع می شود.

با ابلاغ وقت دادرسی به اصحاب دعوا و ارسال نسخه های ثانی دادخواست به طرفین، طرفین در جلسه دادگاه حضور می یابند و به دفاع از طرف خوانده و اثبات ادعای خود از طرف خواهان می انجامد. دادگاه وظایف خود را برای رسیدن به حقانیت صحت ادعای خواهان انجام می دهد.
و در نهایت چه به صحت ادعای خواهان یا عدم ادعای خواهان منجر شود مبادرت به اخذ تصمیم قضایی می کند. این تصمیم ممکن است از نوع قرار یا حکم باشد و رأی به اصحاب دعوی ابلاغ می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.