خلاصه کتاب اصول فقه (۲) تالیف ابوالحسن محمدی

خلاصه کتاب اصول فقه (۲) تالیف ابوالحسن محمدی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
487KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1204 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

خلاصه کتاب اصول فقه (۲) تالیف ابوالحسن محمدی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf خلاصه کتاب اصول فقه (۲) تالیف ابوالحسن محمدی می باشد. این فایل شامل ۶۲ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب اصول فقه (۲) تالیف ابوالحسن محمدی

توجه: توضیح ذیل خارج از متن این خلاصه نویسی می باشد

تقدم علم فقه بر حقوق
قانون مدنى ایران که سرچشمه ی اصلى قوانین و مقررات مربوط به حقوق ایران است، خود تماما )با استثنائات قابل اغماض( مقتبس از فقه شیعه است و مواد آن بر اساس فقه امامیه تنظیم گردیده است. البته دامنه فقه گسترده تر از قانون مدنى و حقوق اجتماعى است؛ و به تعبیر دیگر، رابطه حقوق مدنى با فقه، رابطه کلّ و جزء است چرا که در فقه مسائلى مطرح است که رابطه انسان با خدا را بررسى مى کند همانند نماز و روزه و …

در حالى که قانون مدنى و حقوق، رابطه افراد با یکدیگر را تبیین مى نماید، همچنان که رابطه فقه با اصل دین رابطه کل و جزء است؛ زیرا در دین علاوه بر مسائل فقهى که مربوط به رفتار و اعمال انسانهاست، مسائل عقیدتى و اخلاقى نیز که در رابطه با فکر و اندیشه و نفس انسان است نیز مطرح است.

البته ما منکر آن نیستیم که در تدوین قانون مدنى، از قانون مدنى فرانسه و امثال آن هم استفاده شده و به خصوص در تصویب و تنظیم مواد قانون مدنى ایران، از قانون مدنى فرانسه تبعیت شده است، ولى مقنّنین سعى کافى داشتند مطالبى که از قانون مدنى فرانسه گرفته مى شود تا حد امکان با احکام اسلامى و فقه امامیه منطبق باشد، و حتّى در به کارگیرى اصطلاحات مقید بودند که همان اصطلاحات اسلامى را به کار گیرند و از لغات و اصطلاحات خارجى پرهیز نمایند.

به عکس قانون مسئولیت مدنى، که آثار تبعیت از قوانین غربى حتى در عبارات و اصطلاحاتشان هم به خوبى مشاهده مى شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.