خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر جیمز موریس

خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر جیمز موریس
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
680 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر جیمز موریس

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf  خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر جیمز موریس می باشد. این فایل شامل ۱۷ صفحه خلاصه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر جیمز موریس

رنسانسو باروک
از اوایل قرن ۱۵ در ایتالیا تا پایان قرن ۱۸ را دوره رنسانس می نامند. گسترش تدریجی رنسانس از ایتالیا آغاز و به سایر کشورهای اروپایی انتقال یافت. در قرن پانزدهم سبک معماری گوتیک در انگلیس و سبک معماری رنسانس در رم و فلورانس رواج یافت.

در نهایت رنسانس در اثر حملات رشد شهرنشینی دوره انقلاب صنعتی به ویژه در انگلیس از میان رفت. معنای لغوی رنسانس به معنای تجدید حیات و احیای مجدد علاقه به صور مختلف هنر کلاسیک یونان و رم باستان و استفاده از آن ها به عنوان الهام بخش نقاشی، مجسمه سازی، معماری و شهرسازی می باشد.

توسعه رنسانس در هنرهای پلاستیک در ارتباط نزدیک با رشد اومانیسم ادبی و علمی بود که اومانیسم ، شورشی بر علیه زهد ارتجاعی قرون وسطی محسوب می شد.

آغاز رنسانس در فلورانس
فلورانس از لحاظ موقعیت اجتماعی ؛ دولت شهری بیشاز حد ثروتمند و مقتدر ، اعیان مشوقان فعال هنر و توجه به ایده آل های دنیوی به جای ایده آل های معنوی، به عمل نه به اندیشه، به بدیهیات نه به موهومات محسوب می شد. تثبیت کامل سبک معماری رنسانس در رم در پایان قرن پانزدهم انجام گرفت.

رنسانس در تاریخ شهرسازی شامل یک دوره اما در تاریخ معماری شامل چهار بخش رنسانس نخستین ، رنسانس پسین ، باروک در رابطه مستقیم با تاریخ شهری و روکوکو یا نئوکلاسییک می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.