خلاصه کتاب حسابداری پیشرفته (۱) تالیف سید محمود موسوی شیری

خلاصه کتاب حسابداری پیشرفته (۱) تالیف سید محمود موسوی شیری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
897KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
845 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

خلاصه کتاب حسابداری پیشرفته (۱) تالیف سید محمود موسوی شیری

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf پاورپوینت خلاصه کتاب حسابداری پیشرفته (۱) تالیف سید محمود موسوی شیری انتشارات دانشگاه تهران می باشد. این فایل شامل ۳۶۶ صفحه خلاصه کتاب بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب حسابداری پیشرفته (۱) تالیف سید محمود موسوی شیری

مقدمه: تاجر شخصی است که مالکیت و اداره یک موسسه انفرادی را به عهده داردوسازمان تشکیلاتی عملیات وی ساده ترین شکل را دارد وقتی عملیات تجارتی او توسعه می یابد به سرمایه بیشتری نیاز خواهد داشت.

شرکت تضامنی: شرکت تضامنی شرکتی است که تحت اسم مخصوص برای امور تجاری بین دویا چند نفربا مسئولیت تضامنی تشکیل می شود . دراسم شرکت تضامنی باید عبارت شرکت تضامنی و لااقل یک نفر از شرکا ذکر شود .

شرکت تضامنی اگر دارایی کافی برای تآدیه تمام قروض نداشته باشد هر یک ازشرکاء شرکت مسئول پرداخت تمام قروض شرکت می باشند هر قراری بین شرکا برخلاف این باشد در مقابل اشخاص ثالث بی اثر است.

شرکت تضامنی مشابه موسسات انفرادی است بجز انکه در مالکیت های انفرادی فقط شخص مالک است که موسسه را اداره مینماید در حالی که در شرکتهای تضامنی دو یا چند نفر در مالکیت ان سهیم می باشند.

انواع شرکاء :

در شرکت تضامنی شرکا به صورت مختلف ظاهر می شوند که عبارتنداز:
۱ . شریک فعال
۲ . شریک غیرفعال
۳ . شریک اسمی یا ظاهری
۴ . شریکی

۵ . شریک فرعی
۶ . شریک لفظی یا حرفی.

شریک فعال : در شرکت تضامنی شرکائی هستند که به طور فعال در هدایت امور تجارت مشارکت دارند که در این صورت به انها شریک فعال یا واقعی می گویند که فقط دستور مهاجرت دارند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.