خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف 

خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
431 بازدید
13,000 تومان 11,000 تومان٪15 تخفیف

خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف 

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر اسلایدهای خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف می باشد . این فایل شامل ۲۲۳ صفحه خلاصه به صورت اسلاید بسیار مفید و ارزنده می باشد که در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب روان شناسی تربیتی دکتر سیف 

روان‏شناسى تربیتى :

روان شناسی تربیتی یا روان‏شناسى پرورشى شاخه‏اى از علم روان‏شناسى است که یافته‏ هاى این علم را در خدمت معلمان قرار مى‏دهد. روان‏شناسى، علم مطالعه اعمال و اندیشه‏ هاى افراد است؛ روان‏شناسى تربیتى علم مطالعه اعمال و اندیشه ‏هاى افراد در ارتباط با مسائل آموزش و پرورش است.

روان‏شناسى تربیتى بیش از هر چیز دیگر معلمان را با ماهیت یادگیرى دانش ‏آموزان آشنا مى‏ کند و روشها و فنون مؤثر هدایت یادگیرى، یعنى آموزش، را در اختیار آنان مى‏ گذارد. دلیل تأکید زیاد روان‏شناسى تربیتى بر یادگیرى و آموزش این است که این دو جریان هسته اصلى فعالیت هاى معلمان و مدارس را تشکیل مى‏ دهند.

تعریف آموزش :

آموزش کار اصلى معلم است. آموزش، به فعالیتهاى از پیش طرح‏ریزى شده‏اى گفته مى‏شود که‏ با هدف ایجاد یادگیرى در دانش‏ آموزان یا دانشجویان بین معلم و یک یا چند دانش ‏آموز به صورت کنش متقابل یا رابطه دو جانبه انجام مى‏ شود. لذا ویژگى مهم و امتیاز عمده آموزش رو در روى کلاسى همین کنش متقابل آن است. با این حال، آموزش، تنها به آموزش کلاسى محدود نمى‏ شود و سایر شیوه هاى آموزشى از جمله آموزش رادیویى، آموزش تلویزیونى، آموزش از روى کتاب، یا آموزش مکاتبه ‏اى نیز در ردیف فعالیتهاى آموزشى قرار دارند.

انواع هدفهای آموزشی

هدفهاى آموزشى قصد و منظور معلم را از آموزش مطالب مختلف نشان مى‏دهند.

.۱فعالیتهای معلم

.۲فعالیتهای دانش آموزان

.۳عنوان درس

.۴یادگیری دانش آموزان

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.