دانلود جزوه تفسیر آزمون شخصیت نئو ( پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO)

دانلود جزوه تفسیر آزمون شخصیت نئو ( پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
226KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1236 بازدید
8,000 تومان 5,800 تومان٪28 تخفیف

دانلود جزوه تفسیر آزمون شخصیت نئو ( پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست جامع ترین و کامل ترین فایل pdf جزوه تفسیر آزمون شخصیت نئو ( پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO) می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و سودمند می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت یوفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه تفسیر آزمون شخصیت نئو ( پرسشنامه شخصیتی پنج عاملی NEO)

قسمتی از متن فایل:

عوامل پنج گانه شخصیت :پنج عامل اصلی شخصیت عبارتند از : روان نژندی ، برونگرایی ، انعطاف پذیری ، دلپذیر بودن ، مسئولیتپذیری و با وجدان بودن .که به طور اختصار هر یک از آنها تشریح می شود .

روان نژندی (N)
مؤثرترین قلمرو
مقیاس های شخصیت تقابل سازگاری یا ثبات عاطفی با ناسازگاری یا روان نژندی است .متخصصین بالینی انواع گوناگونی از ناراحتی های عاطفی ، چون ترس اجتماعی ، افسردگی و خصومت را در افراد تشخیص می دهند، اما مطالعات بی شماری نشان می دهد ، افرادی که مستعد یکی از این وضعیت های عاطفی هستند ، احتمالاً وضعیت های دیگر را نیز تجربه می کنند )مک کری و کوستا،

تمایل عمومی به تجربه عواطف منفی چون ترس ، غم ، دستپاچگی ، عصبانیت ، احساس گناه و نفرت مجموعه حیطه N را تشکیل می دهند .هر چند Nچیزی بیشتر از آمادگی برای ناراحتی های روان شناختی دارد.

شاید عواطف شکننده مانع از سازگاری می شود . مردان و زنان با نمره بالا در N مستعد داشتن عقاید غیر منطقی هستند و کمتر قادر به کنترل تکانش های خود بوده و خیلی ضعیف تر از دیگران با استرس کنار می آیند .همچنانکه اسم این عامل نشان می دهد ، بیمارانی که به طور سنتی به عنوان نوروتیک تشخیص داده شده اند کلاً نمرۀ بالایی در اندازه های N به دست می آورند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.