دانلود جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم

دانلود جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
406 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سوم می باشد. این فایل شامل ۶ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه جنین شناسی اندام تحتانی بخش سو

سه نوع عضله داریم :
۱. صاف
۲. اسکلتی
۳. قلبی
از نظر منشا چهار نوع عضله داریم :
۱. اسکلتی
۲. صاف
۳. قلبی
۴. عضلانی که منشا اپیدرمی دارند و سلول های خاصی هستند که خاصیت انقباضی دارند به آنها سلول های مایو اپیتلیال میگوییم. این عضله در پروستات غدد تیروئیدی غدد چربی و… وجود دارند.

عضلات صاف
منشا انها از مزودرم احشایی دور روده ها هستند یعنی در واقع از مزودرم لترال پلیت لایه اسپلانکیک (splanchic mesoderm) به وجود می آید .

عضلات خاص مایواپیتلیال جز استثناء ها هستند و از اکتودرم به وجود میایند. عضلاتی که مربوط به مردمک غدد پستان غدد عرق هستند این ها
منشاشون از اکتودرم هست در صورتی که بقیه عضلات از مزودرم هستند با این تفاوت که عضلات اسکلتی از مزودرم پاراگزیال هستند . عضلات صاف از مزودرم splanchic هستند و عضلات قلبی از لایه احشایی اطراف لوله قلبی یا میشه گفت مزودرم splanchic که اطراف لوله قلبی مشتق می شوند.

عضلات اسکلتی (ارادی)

از paraxial mesoderm مجاور محوری به وجود می آید این paraxial mesoderm از ناحیه سرتا دم است در ناحیه سر somitomeres ها را می سازد و در ناحیه پایین omites ها را می سازد پس سلولهایی که در این ناحیه قرار میگیرند از مزودرم پاراگزیال تبدیل به عضلات اسکلتی می شوند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.