دانلود جزوه حقوق تجارت سید ابوالحسن باقری

دانلود جزوه حقوق تجارت سید ابوالحسن باقری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
805KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
356 بازدید
10,000 تومان 7,500 تومان٪25 تخفیف

دانلود جزوه حقوق تجارت سید ابوالحسن باقری

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه حقوق تجارت سید ابوالحسن باقری باشد. این فایل شامل ۶۴ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه حقوق تجارت سید ابوالحسن باقری

قانون تجارت ایران که امروزه مورد عمل محاکم می باشد، در سال ۲۹۲۲ در ششصد ماده توسط مجلس شورای ملی تصویب شد. این قانون در حقیقت ترجمه قانون تجارت ۲۰۸۱ فرانسه معروف به کد ناپلئون بود.

در سال ۲۹۳۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت به آن ضمیمه شد و موجب شد که از قانون تجارت ماده ۲ تا ماده ۱۸ باقی بماند و جون موضوع مواد ۱۲ تا ماده ۳۹ اکثرا مربوط به شرکت های سهامی بود مورد مورد نسخ قرار گیرد و ۹۸۸ ماده از لایحه قانون تجارت ۲۹۳۱ که مربوط به شرکت های سهامی بود جانشین آن گردد و در ادامه بعد از ماده ۹۸۸ مجددا از ماده ۳۳ قانون تجارت ۲۹۲۲ تا ختم قانون یعنی ماده ۰۸۸ ذکر شود.

همان گونه که اشارت رفت مواد ۱۲ تا ۳۹ قانون تجارت اکثرا مربوط به شرکت های سهامی بود و جای خود را به لایحه قانون تجارت مصوب ۳۱ داد؛ ولی چون این مواد علاوه بر شرکت های سهامی به انواع شرکت های تجاری دیگر نیز نظارت داشت، باعث شد که مطابق ماده ۱۳۳ قانون لایحه تجارت ۲۹۳۱ به قوت خود باقی بوده و نسخ نگردد.

به گفته کارشناسان، مبهم بودن برخی از قواعد تجاری و کهنه بودن قوانین مربوط به قانون تجارت، سکوت قانون در عرصه های جدید تجارت جهانی، درهم و برهم بودن قانون تجارت و چند پارگی و اصلاحات فراوان، باعث شد تا در سال ۲۹۰۲ سه قوه برای ارائه پیش نویس و اصلاح قانون اقدام کنند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.