دانلود جزوه درسنامه دستگاه شنوائی بازنگری دوم

دانلود جزوه درسنامه دستگاه شنوائی بازنگری دوم
نوع فایل
pdf
حجم فایل
7MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
291 بازدید
10,000 تومان 7,800 تومان٪22 تخفیف

دانلود جزوه درسنامه دستگاه شنوائی بازنگری دوم

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه درسنامه دستگاه شنوائی بازنگری دوم می باشد. این فایل شامل ۹۷ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه درسنامه دستگاه شنوائی بازنگری دوم

فهرست مطالب:

آناتومی و بافت شناسی و رادیولوژی
جنین شناسی
رشد و تکامل جنینی
فیزیولوژی
فیزیک پزشکی
ایمنی شناسی
معاینه فیزیکی

لاله گوش :Auric/E

لاله گوش ۱ (اوریکل )دا رای یک اسکلت غضروفی لیفی است و کار آن جمع نمودن امواج صوتی است . در حیواناتی که لاله گوش وسیع تری دارند امواج بیشتری دریافت می شود.

لاله گوش دارای یک سطح داخلی و یک سطح خارجی است . روی اسکلت آن را پوست پوشانده که سخت به اسکلت اتصال یافته و خیلی نازک است بن ابراین به دلیل اینکه جائی برای باز شدن پوست وجود ندارد آبسه های این ناحیه دردناک است چون پوست آن به ویژه در جلو سخت به بافت زیر چسبیده است و قابل جدا شدن نیست .

قسمت پائین لاله گوش که نرمه یا Lobulus است اسکلت غضروفی ندارد . قسمتی از لاله گوش که از بالا شروع می شود و پیچ می خورد و به پائین ادامه یافته تا اینکه به نرمه می رسد یا مارپیچ Helix گوش نامیده می شود . بعبارت دیگر Helix کناره غضروف لاله گوشی است که روی آن را پوست پوشانده و محیط لاله گوش را در بر گرفته است.

مجرای گوش خارجی External Auditory Canal :

طول آن از عمق کرکا crcha حدود ۲/۵ سانتیمتر و از تراگوس حدود ۴ سانتیمتر است . شروع آن از سوراخ خارجی گوش و انتهای آن به پرده صماخ Tympanic Membrane می رسد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.