دانلود جزوه درس ایمونولوژی فصل کمپلمان دکتر ابراهیم زاده

دانلود جزوه درس ایمونولوژی فصل کمپلمان دکتر ابراهیم زاده
نوع فایل
WORD
حجم فایل
56KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
327 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود جزوه درس ایمونولوژی فصل کمپلمان دکتر ابراهیم زاده

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل word جزوه درس ایمونولوژی فصل کمپلمان دکتر ابراهیم زاده می باشد. این فایل شامل ۵ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت word تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه درس ایمونولوژی فصل کمپلمان دکتر ابراهیم زاده

کمپلمان : سیستم کمپلمان بازوی مهم ایمنی ذاتی و اکتسابی است.

این سیستم بابرخورد داری از بیش از۳۰ پروتئین محلول و غشایی سلولی در واکنش های دفاعی مختلف نظیر التهاب و. . . ایفای نقش می کند.

>ژولیوس بورده (J.Boarday) نشان داد که چنانچه سرم تازه حاوی آنتی بادی های ضد باکتری را در دمای ۳۷ درجه سانتی گراد باکتری اضافه کنند. موجب لیز باکتری می شود. در حالی که چنانچه این سرم به مدت ۳۰ دقیقه در حرارت ۵۶ درجه قرار دهند، قدرت لیز کنندگی خود را ازدست میدهد. از دست رفتن قدرت لیتیک سرم بواسطه تخریب انتی بادی نیست زیرا انتی بادی ها در برابر حرارت مقاوم بوده و سرم حرارت دیده قادر است  باکتری ها را آگلوتینه (به یک دیگر چسباندن) کند. آقای بورده اظهار داشت که سرم بایستی حاوی جزء دیگری باشد که به حرارت حساس  بوده و فعالیت لیزکنندگی آنتی بادی ها را تسهیل و یا تکمیل نماید ، به همین دلیل نام این جزء را کمپلمان نهادند. (به معنی : مکمل)

اجزاء کمپلمان را باحرف C نشان داده و ۹ جزء اول آن را ،c1 ,…c9 می نامند؛ این پروتئین ها اجزاء را کلاسیک فعالیت کمپلمان هستند.

در دهه ۱۹۸۰ اجزاء دیگری از این سیستم شناخته شدند که آن ها را اجزاء فرعی فعالیت کمپلمان نامیدند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.