دانلود جزوه درمان های داخل وریدی محیطی و مرکزی

دانلود جزوه درمان های داخل وریدی محیطی و مرکزی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
741KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
403 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود جزوه درمان های داخل وریدی محیطی و مرکزی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه درمان های داخل وریدی محیطی و مرکزی می باشد. این فایل شامل ۷۳ صفحه جزوه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه درمان های داخل وریدی محیطی و مرکزی

مقدمه:
گروه پرستاری به عنوان بزرگترین نیروی انسانی مراکز درمانی و مراقبتی نقش بسیار مهمی در بهبود و سلامتی مددجویان بر عهده دارند. یکی از مهمترین وظایف پرستاران کمک در دارو درمانی است. داروها ممکن است به شکل خوراکی، پوستی، شیاف و یا طرق دیگر تجویز شوند.

تزریق وریدی یکی از روش های رایج دارودرمانی در بیمارستان ها است که به دلیل ورود مستقیم به خون بلافاصله اثر دارو شروع می شود. امروزه درصد بسیار بالایی از بیماران بستری در طول مدت درمان خود تحت درمان وریدی قرار می گیرند و سالانه تعداد بی شماری کاتتر ورید محیطی جایگذاری می شود که هدف از آن رساندن مواد غذایی به بدن، تصحیح و یا پیشگیری از اختلالات آب و الکترولیت، تجویز دارو، انتقال خون و فرآورده های آن و یا خونگیری می باشد.

تزریقات وریدی در مواقع اورژانسی روش بسیار مناسبی محسوب می شوند. در مقابل، عوارض جانبی آن نیز بیشتر و خطرناک تر از سایر روش ها است. از این رو به توجه و مراقبت های پرستاری بسیار بیشتری نیاز دارند. در این فایل آموزشی، ضمن معرفی سرم ها، به مراقبت های پرستاری هر سرم اشاره می شود. همچنین نحوه دسترسی و مراقبت از راه های وریدی مرکزی و محیطی آموزش داده می شود. امید است پرستاران بر اساس مطالب آموزشی این کتاب ایمن ترین مراقبت پرستاری در اجرای داروهای وریدی را تجربه نمایند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.