دانلود جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات اضطرابی استاد دکتر جوادیان

دانلود جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات اضطرابی استاد دکتر جوادیان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1017KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
135 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات اضطرابی استاد دکتر جوادیان

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات اضطرابی استاد دکتر جوادیان می باشد. این فایل شامل ۷ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf  تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه روان پزشکی مبحث اختلالات اضطرابی استاد دکتر جوادیان

اختلالات اضطرابی
ترس مکانیسم دفاعی موجودات زنده برای در امان ماندن از خطر و حفظ بقای آنها می باشد. در ترس سوژه ی خطر برای انسان مشخص است.
اضطراب یک احساس و واکنش انسان به خطر احتمالی است. در اضطراب سوژه ی خطر برای انسان کاملا شناخته شده نیست. به طور مثال زمانی که فردی صدای گوش خراش می شنود ناگهان برای فرار از وضعیت خطر فرد واکنش می دهد که چنین پاسخی خطر نامیده می شود.

در اضطراب سوژه مبهم می باشد. به طور مثال فرد در مورد آینده ی خود یا امتحانی در آینده احساس اضطراب می کند. اضطراب می تواند پاتولوژیک یا فیزیولوژیک باشد.
نکته: به عنوان یک اصل در روانپزشکی زمانی یک پاسخ پاتولوژیک تلقی می گردد که سبب اختلال در عملکرد و ایجاد دیسترس سایکولوژیک شود.

اضطراب به طور طبیعی در امور روزمره وجود دارد و سبب ایجاد انگیزه می گردد که چنین پاسخی نرمال محسوب می شود. در حالیکه در شرایط پاتولوژیک اضطراب می تواند سبب اختلال در تمرکز، اختلال خواب، عدم بازدهی مطالعه و … شود.

ترس نیز زمانیکه سبب بروز پاسخی کارآمد شود نرمال تلقی می شود اما در صورت ایجاد اختلال در عملکرد پاتولوژیک می باشد. اضطراب می تواند سبب ایجاد علائم محیطی مانند تپش قلب، درد معده، سردرد و دیسترس و…شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.