دانلود جزوه سیستم ادراری کلیوی

دانلود جزوه سیستم ادراری کلیوی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
425 بازدید
9,000 تومان 6,800 تومان٪24 تخفیف

دانلود جزوه سیستم ادراری کلیوی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه سیستم ادراری کلیوی می باشد. این فایل شامل ۲۳ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود جزوه سیستم ادراری کلیوی

کلیه ها ) kidneyes :
هر کلیه به وزن ۵۳۱ الی ۵۱۱ گرم است. لوبیایی شکل اند و عضو خلف صفاقی اند. هر کلیه در چهار ناحیه ی زیردنده ای، لومبار (lumbar) + اپی گاستر (Epigaster) + ناحیه ی نافی را اشغال می کند.

طول کلیه ها به اندازه ی طول ۳ مهره از T52 تا L3 هر کلیه کشیده می شود. کلیه راست به علت
حضور کبد پایینتر است. خط ترنسپیلوریک از بخش فوقانی ناف کلیه ی راست عبور می کند و هم زمان همین خط از بخش تحتانی ناف کلیه ی چپ عبور می کند و محور طولی کلیه ها به سمت پایین و خارج کشیده می شود بطوری که قطب فوقانی کلیه به هم نزدیکترند تا به نسبت قطب های تحتانی. کلیه چپ باریک تر و کمتر از cm 5 بلندتر از کلیه ی راست هست و موقعیت بالاتری دارد.

هر کلیه دارای ۲ سطح قدامی و خلفی است و ۲ کنار داخلی و خارجی و همچنین دو انتهای فوقانی و تحتانی قطب فوقانی و تحتانی هست.

سطح قدامی کلیه ها را در این عکس می بینیم از لحاظ مجاورت با هم متفاوت اند و با اعضاء مختلفی مجاورت دارد. کلیه راست سطح قدامی اش در قسمت فوقانی قدامی کلیه راست باغده ی فوق کلیوی راست مجاورت دارد و در زیر غده فوق کلیوی راست، کبد با کلیه راست مجاورت دارد و همینطور دئودنوم با بخش داخلی کلیه راست در تماس است .

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.