دانلود جزوه مدیریت ریسک Risk management

دانلود جزوه مدیریت ریسک Risk management
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
1389 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

دانلود جزوه مدیریت ریسک Risk management

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه مدیریت ریسک Risk management می باشد. این فایل شامل ۹۴ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه مدیریت ریسک Risk management

توجه: توضیح زیر خارج از متن جزوه می باشد:

هر پروژه در طول عمر خود (از ابتدای شروع کار تا انتهای آن و رسیدن به اهداف تعیین‌شده) با فرصت‌ها و ریسک‌هایی روبه‌رو می‌شود. ریسک‌ها همان عوامل خطرسازی هستند که می‌توانند در اجرای پروژه اختلال ایجاد کنند و باعث شکست آن شوند. برای جلوگیری از این خطرات احتمالی، مدیریت ریسک امری کاملا ضروری است.

مدیریت ریسک به فرایند شناسایی، تحلیل و پاسخ به عوامل خطرساز گفته می‌شود که در طول عمر یک پروژه ممکن است رخ بدهند. اگر مدیریت ریسک به ‌درستی انجام شود می‌تواند با کنترل وقایع آینده، از خطرات احتمالی پیش‌گیری کند.

معمولا در کاربرد آن در مخاطرات طبیعی ، خطر دو تعریف دارد که تعریف اول تعریف مرسوم در متون عمومی و قانونی، غیر تکنیکی است و تعریف دوم تعریفی بیشتر تکنیکی است که به پروسه اطلاق نمی گردد بلکه به شرایط تهدید آمیزی که از رفتار یک پروسه منتهج می گردد و بصورت احتمال وقوع یک پدیده خسارت آمیز (زمین لغزش ) بیان می گردد اطلاق می شود:

تعریف اول: یک پروسه یا موقعیت با پتانسیل آسیب رسانی می باشد که می تواند بعنوان مثال زمین لرزه ای  با شدت مشخصی یا زمین لغزشی با اندازه ، عمق یا تغییر مکانی کافی برای خسارت زدن یا مختل نمودن روند طبیعی زندگی در یک منطقه باشد. مثالی از موقعیت می‌تواند وجود پی از مواد ضعیف باشد.

تعریف دوم: احتمال وقوع یک حادثه با پتانسیل آسیب رسانی (یک زمین لغزش) می باشد  که در واحد زمانی رخ می دهد. این احتمال با شدت حادثه متغییر است(عموما لغزشهای کوچک مکرر تر از لغزشهای بزرگ رخ می دهند).

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.