دانلود فایل جزوه جراحی پروستات

دانلود فایل جزوه جراحی پروستات
نوع فایل
pdf
حجم فایل
230KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
344 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

دانلود فایل جزوه جراحی پروستات

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه جراحی پروستات می باشد. این فایل شامل ۷ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه جراحی پروستات

قسمتی از متن فایل:

غده پروستات:
پروستات یک غده کوچک در زیر مثانه است که در تمام مردان وجود داشته و بعد از ۵۰ سالگی به تدریج بزرگ می شود و با فشار بر روی مجرای ادرار منجر به اشکال در دفع ادرار می گردد. درصورتیکه این عارضه شدید بوده و با دارو درمان نشود، پزشک مجبور به جراحی می گردد.

اقدامات قبل از جراحی:
انجام تست های آزمایشگاهی مخصوصا PSA سونوگرافی شکم و لگن وپروستات انجام عکس از قفسه سینه و نوار قلبی مشاوره قلب، مشاوره بیهوشی، (در صورت استفاده از داروهایی مانند آسپیرین و وارفارین و داروهای دیابت پزشک معالج را مطلع نمایید.) قبل از عمل جوراب های الاستیکی به بیمار پوشانده می شوند، این کار برای پیشگیری از لخته شدن خون انجام می گیرد.

جراحی:
با صلاح دید پزشک معالج جراحی به دو روش (TURP) باز (پروستاتکتومی) و روش بسته انجام می گیرد. نوع جراحی با توجه به سن ،بزرگی پروستات، وضعیت و شرایط عمومی بیمار انتخاب می شود. بیهوشی با صلاحدید پزشک معالج و متخصص بیهوشی به روش بیهوشی عمومی یا بی حسی انجام خواهد گرفت.

اقدامات بعد از جراحی:
معمولا ۳ تا ۴ ساعت بعد از جراحی ناشتا خواهید بود و سپس در صورت نداشتن تهوع و استفراغ و ثابت بودن علائم حیاتی مایعات و به تدریج رژیم نرم شروع خواهد شد .تا ۲۴ ساعت از تخت استراحت مطلق خواهید داشت و از روز بعد از عمل اجازه راه رفتن خواهید داشت.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.