دانلود پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار

دانلود پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
495 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

دانلود پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار می باشد. این فایل شامل ۲۹ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

دانلود پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار

پاورپوینت اصول پایپینگ برای مهندسان تازه کار ، در حجم ۲۹ اسلاید

بخشی از متن: نخست می خواهیم در این باره صحبت کنیم که لوله چیست؟ قطعه ای است استوانه ای شکل و توخالی که از فلز، پلاستیک، شیشه و … ساخته شده و برای انتقال مایع، گاز یا هر مادۀ قابل جریان دیگری به کار می رود.

جزئی است بسیار مهم از هر واحد فرایندی و طراحی آن نقش اصلی را در طراحی هر واحد صنعتی بازی می کند. در صفحات بعد خواهیم کوشید تا شما را با لوله و اجزای تشکیل دهندۀ آن آشنا کنیم. طراحی یک خط لوله را انجام دادیم.

می خواهیم بررسی کنیم که این کار در عمل چگونه انجام می پذیرد.ابتدا طرح کلی جریان کشیده می شود: ۱) چه چیزی ۲) از چه نقطه ای ۳) تا کدام نقطه اندازۀ لوله ها، جنس لوله ها و ضخامت دیواره آنها انتخاب می شود.نوع شیرها طراحی می شود.

همچنین نوع ابزار دقیق مورد نیاز انتخاب می گردد. همۀ موارد بالا را در نقشه ای به نام نمودار پایپینگ و ابزار دقیق Piping and Instrumentation Drawing که به طور خلاصه P&ID نامیده می شود نشان می دهند. برای تولید P&ID از نرم افزار SPP&ID بهره گیری می شود. تا اینجا می دانیم که هنگام تهیۀ P&IDها در SPP&ID، همۀ اطلاعات سامانۀ خطوط لوله وارد نقشه می شود.

پس نقشۀ SPP&ID نقشه ای است هوشمند که همۀ اطلاعات دربارۀ یک لوله را همچون اندازۀ لوله، سیال در حال جریان و… در خود جای داده است.ی

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.