فایل جزوه آزمایشگاه شیمی صنعتی

فایل جزوه آزمایشگاه شیمی صنعتی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
453 بازدید
10,000 تومان 8,500 تومان٪15 تخفیف

فایل جزوه آزمایشگاه شیمی صنعتی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه آزمایشگاه شیمی صنعتی می باشد. این فایل شامل ۱۲۵ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

فایل جزوه آزمایشگاه شیمی صنعتی

فصل اول- همزن ها
چکیده :
(Mixers) 1 – همزنها
مخلوط کردن سیالات از فرایندهای مهم در صنایع شیمیایی میباشد. سیستم های اختلاط می تواند شامل مخلوط کردن سیال با هر کدام از فازهای دیگر یعنی مایع، جامد و گاز باشد. عملیات میکس (اختلاط) معمولاً به منظور اختلاط یک حجم از سیال، واکنش شیمیایی، انتقال حرارت، انتقال جرم، اختلاط چند فاز با هم (سوسپانسیون و تعلیق) در صنعت به کار میرود.

عمل اختلاط همیشه با ایجاد اغتشاش در مایع همراه است، این کار همزدن نام دارد و توسط وسیله ای به نام پره انجام می شود. پره ها با وارد کردن نیروی مماسی باعث ایجاد گردانه در سیال می شوند که در نهایت عمل اختلاط را طبق منظوری که داریم انجام (Shear) خواهند داد.

-۱- همزدن و همزن ها: ۱
موفقیت آمیز بودن بسیاری از عملیات فراورش به اختلاط و همزدن موثر مایعات بستگی دارد. هرچند معنای همزدن و اختلاط با هم اشتباه می شود اما این دو واژه مترادف نیستند. همزدن به معنای ایجاد حرکت
اجباری در ماده به روشی خاص و اغلب به صورت چرخشی و گردشی در یک ظرف است. مخلوط کردن توزیع نامنظم دو یا چند فاز جداگانه در داخل یکدیگر است. یک ماده منفرد و همگن مانند مخزنی پر از آب سرد را می توان بهم زد ولی نمی توان آن را مخلوط کرد،مگراینکه یک ماده دیگر (همچون مقداری آب گرم یا مقداری ماده جامد کروی شکل) به آن اضافه شود. عبارت اختلاط در مورد انواع گوناگونی از عملیات که از نظر درجه همگنی ماده مخلوط شده با هم تفاوت بسیار دارند بکار می رود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.