فایل جزوه برترین نکات مبحث شوک

فایل جزوه برترین نکات مبحث شوک
نوع فایل
pdf
حجم فایل
867KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
378 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

فایل جزوه برترین نکات مبحث شوک

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه برترین نکات مبحث شوک به صورت نمودار می باشد. این فایل شامل ۶ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه برترین نکات مبحث شوک

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد:

شوک (به انگلیسی: shock)‏ حالتی است که به علت افت فشار خون سرخرگی یا کم شدن حجم خون اتفاق می افتد و پیامد آن افت اکسیژن در بافتها و به ویژه مغز است. شوک یکی از موارد خطری است که اگر به موقع تشخیص و درمان نشود به راحتی منجربه مرگ می شود.

شوک به دلایل گوناگونی رخ میدهد که در ادامه بررسی می شود:

انواع شوک:
۱- شوک قلبی: این نوع شوک می تواند در اثر ایست قلبی یا حمله قلبی یا هر نوع مشکل دیگر در عملکرد صحیح قلب اتفاق بیفتد. در این نوع شوک، قلب قادر به پمپاژ خون نبوده و به همین دلیل اندام های حیاتی مانند مغز و خود قلب در معرض تهدید مرگ قرار خواهند گرفت.

۲- شوک ناشی از کاهش حجم خون: در این نوع شوک، به دلیل خارج شدن خون از بدن، میزان اکسیژن رسانی به بافت ها کاهش پیدا می کند و بدن دچار کمبود اکسیژن و شوک می شود.

۳- شوک توزیعی که خود شامل موارد زیر است:
۳-۱- شوک عصبی: در اثر بروز مشکل در اندام های عصبی مانند مغز و نخاع رخ میدهد. مثلا ممکن است در اثر ضربه به سر قلب یا ریه از کار بیفتد.
۳-۲ شوک روانی: در اثر شنیدن خبر بد، ترس و موارد مشابه این رخ میدهد. معمولی ترین نوع شوک همین است.
۳-۳- شوک عفونی: در اثر ورود عفونت به خون در برخی بیماری ها و جراحت ها رخ میدهد. در کمک های اولیه پیش بیمارستانی کمتر با این نوع شوک برخورد می کنیم.
۳-۴- شوک آنافیلاکتیک یا شوک حساسیتی: که در اثر ورود مواد حساسیت زا و سموم به بدن رخ میدهد. مانند شوک ناشی از ورود پنی سیلین در افراد حساس به این آنتی بیوتیک.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.