فایل جزوه تاسیسات مکانیکی ساختمان

فایل جزوه تاسیسات مکانیکی ساختمان
نوع فایل
pdf
حجم فایل
348KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
427 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل جزوه تاسیسات مکانیکی ساختمان

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه تاسیسات مکانیکی ساختمان می باشد. این فایل شامل ۴۸ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه تاسیسات مکانیکی ساختمان

دانلود جزوه تاسیسات مکانیکی و تاسیسات الکتریکی یا برقی ساختمان

کلیه امکانات ساختمان ، از جمله امکان تامین گرمایش و سرمایش ، تهویه مناسب ، فراهم کردن آب آشامیدنی و بهداشتی ، دفع فاضلاب ، برق رسانی به منظور استفاده از وسایل الکتریکی و تامین روشنایی مناسب ، ایجاد سیستم ضد حریق و … به منظور تامین رفاه و آسایش برای ساکنین ساختمان است. تمام این موارد اشاره شده تاسیسات یک ساختمان گفته می شوند.

از تاسیسات یک ساختمان به عنوان قلب تپنده ی آن یاد می شود ، به این معنی که کم توجهی به این بخش باعث کاهش آسایش ساکنین و در نتیجه کاهش ارزش ساختمان و همچنین بلا استفاده شدن ساختمان می شود.

بنابراین آشنایی با انواع تاسیسات مکانیکی و الکتریکی برای مهندسان به منظور انتخاب سیستم تاسیساتی مناسب بسیار ضروری است. تاسیسات ساختمان یک نیاز ضروری برای هر ساختمان و ساکنین آن است.

تاسیسات ساختمانی به دو بخش عمده تقسیم می شوند:

۱- تاسیسات الکتریکی یا تاسیسات برقی

۲- تاسیسات مکانیکی

تأسیسات مکانیکی به شاخه‌های مختلفی مانند صنعت ، ساختمان و … تقسیم می‌شود.

در مورد تأسیسات مکانیکی نظرات مختلفی وجود دارد اما می‌توان گفت: تأسیسات مکانیکی دانش مبارزه با طبیعت است. بالا کشیدن آب بر خلاف جاذبه ، گرما در فصل سرد و سرما در فصل گرم ، تخلیه گازها از محل تولید و…. تأسیسات مکانیکی دانش رفاه جانداران در مبارزه‌ای با طبیعت است.

در دنیای امروز تأمین آسایش بشر یکی از هدف‌های اصلی بوده و سعی شده‌است با استفاده و به‌کارگیری تأسیسات مکانیکی، در طراحی و اجرای ساختمان‌سازی این امر مهم مورد توجه قرار گیرد. لذا فراگیری و شناخت علم تأسیسات مکانیکی برای کلیه دست‌اندرکاران تأسیسات ساختمانی یکی از مباحث مهم و ضروری محسوب می‌شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.