فایل جزوه درس حقوق اساسی تطبیقی دکتر رحیمی

فایل جزوه درس حقوق اساسی تطبیقی دکتر رحیمی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
939KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
557 بازدید
8,000 تومان 6,800 تومان٪15 تخفیف

فایل جزوه درس حقوق اساسی تطبیقی دکتر رحیمی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس حقوق اساسی تطبیقی دکتر رحیمی می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس حقوق اساسی تطبیقی دکتر رحیمی

توجه: توضیح زیر خارج از متن جزوه می باشد:

حقوق تطبیقی فعالیت علمی است که موضوع آن حقوق (به‌طور کلی یا بخشی از آن) و فرایند آن مقایسه و تطبیق است. برای مقایسه و تطبیق به حقوق خارجی نیاز است تا بتوان حقوق ملی را با آن مقایسه کرد و تطبیق داد. این مقایسه ممکن است نسبت به بخشی از حقوق انجام شود مثل مسئولیت مطلق در حقوق ایران و انگلستان. در حقوق تطبیقی مشابهات‌ها و تفاوت‌ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و دلایل آن بررسی می‌شود و قوت و ضعف قوانین مورد مقایسه، ارزیابی می‌گردد.

اولین کتاب حقوق اساسی تطبیقی در دنیا کتاب روح القوانین منتسکیو می باشد. در این کتاب تطبیق شده نظام فرانسه قبل از انقلاب کبیر را با حقوق انگلیس . مونتسکیو شیفته حقوق انگلیس بود. در حالی کشوری بود که نه در آن انقلاب شده ، نه قانون اساسی مدونی دارد. یعهنی چهار صد سال پیش مونتسکیوالگویش حقوق انگلیس بود.

روح القوانین اولین کتاب در حقوق اساسی می باشد اولین کتاب در اندیشه سیاسی بعد از ارسطو اولین کتاب در جامعه شناسی قبل از لگوسکن . ( پدر جامعه شناسی) زمانی که اندیشه های منتسکیو را بررسی می کنیم ، می بینیم باید پدر جامعه شناسی را منتسکیو بگویند. پدیده های اجتماعی را مورد مطالعه قرارداده .

حقوق تطبیقی مانند یک نورافکنی است که از بیرون بر نظام حقوقی می تابد. یعنی شما از بیرون نظام حقوقی را می ببینید.شما اگر الان داخل ایران باشید حقوق اساسی نظام جمهوری اسلامی را ببینیدمی گوئید به به چه خوب است .حقوق بشر دارد انتخابات دارد ، ولایت فقیه دارد، پارلمان دارد ریاست جمهوری دارد ولی موقعی که با حقوق آلمان یا فرانسه تطبیق داده می شود ، نقاط ضعف یا قوتش بدست می آید.در تطبیقه که درجه پیشرفتگی نظام حقوقی روشن می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.