فایل جزوه درس حقوق و دستمزد ۱۳۹۲

فایل جزوه درس حقوق و دستمزد ۱۳۹۲
نوع فایل
pdf
حجم فایل
985KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
392 بازدید
8,000 تومان 5,800 تومان٪28 تخفیف

فایل جزوه درس حقوق و دستمزد ۱۳۹۲

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس حقوق و دستمزد ۱۳۹۲ می باشد. این فایل شامل ۱۹ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه درس حقوق و دستمزد ۱۳۹۲

لیست حقوق و دستمزد , عبارت است از فرم چند ستونی که برای خلاصه کردن , گردآوری و سهولت گزارش اطلاعات مرتبط به حقوق و دستمزد مورد استفاده قرار می گیرد فرم و طرح این لیست به تعداد گروه های کارکنان اطلاعات مندرج در آن و نحوه استفاده از ماشین ها و ابزار مکانیکی و الکترونیکی بستگی دارد.
اطلاعات مندرج در این فرم عباتند از : اطلاعات مربوط به مشخصات فردی کارگر، ساعات و نرخ دستمزد , مزایای مستمر و غیر مستمر , کسورات و نحوه تسهیم هزینه حقوق و دستمزد به واحدهای مختلف شرکت برحسب روال خاص خود لیست حقوق و دستمزد تهیه می کنند . بدین معنی که ممکن است در شرکتی هر هفته یکبار , حقوق کارکنان پرداخت گردد. و در شرکت دیگر دو هفته یکبار یا هر ماه یک بار حقوق کارکنان خود را پرداخت نمایند.

تعریف کار، دستمزد، حقوق
کار به عنوان کوشش جسمی و یا فکری که صرف ساخت محصولات و یا ارائه خدمات می شود تعریف شده است.دستمزد: عبارت از بهایی است که در قبال استفاده از کار و نیروی انسانی پرداخت می شود. هزینه حقوق پرداخت ثابتی است که به طور منظم و در فواصل زمانی معین و در ازای خدمات و یا تولید به کارکنان پرداخت می شود.

مفادی چند از قانون کار
ماده ۷: قرارداد کار چیست؟ عبارست است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری با برای مدت موقت یا غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.