فایل جزوه درس روانشناسی شناختی

فایل جزوه درس روانشناسی شناختی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
200 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف
افزودن به سبد خرید

فایل جزوه درس روانشناسی شناختی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf پاورپوینت جزوه درس روانشناسی شناختی می باشد. این فایل شامل ۳۳ صفحه جزوه تایپ شده بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس روانشناسی شناختی

تاریخچه
• اما بر اساس آنچه در تاریخ مکتوب برایمان مانده، افلاطون یکی از نخستین کسانی است که می توان گفت به زبان امروزی، به موضوع روانشناسی شناختی توجه داشته است.
• افلاطون این سوال را از خود می پرسید که حافظه چگونه کار می کند؟ پاسخی که پیشنهاد می کرد این بود که چیزی شبیه موم در وجود ما هست که با هر اتفاق و رویدادی، خراشی روی آن ایجاد می شود.
• وقتی او با تفاوت حافظه انسان ها مواجه می شد می گفت که احتمالاً کیفیت آن موم و سختی
آن بین ما انسان ها تفاوت دارد.
• اگر چه این دیدگاه بسیار ساده و ابتدایی به نظر م یرسد، اما یک ویژگی بسیار مهم دارد که با نگاه امروز انسان به مغز و حافظه شبیه است.

تقریبا از زمان دکارت به بعد، هر فیلسوف یا دانشمند بزرگی که در تاریخ علم و فلسفه می شناسیم، اشاره یا اشاره هایی به مغز و ذهن و کارکرد آن داشته است.
مثلاً می بینیم جان لاک، این فرض را مطرح می کند که مغز انسان همه چیز را در قالب تصویر ذخیره می کند.

بعد از او، منتقدان دیگری را می بینیم که م یگویند چنین فرضی نادرست یا لااقل ناقص است. چون مفاهیم انتزاعی مانند عدالت یا حقیقت در قالب هیچ تصویری قابل ذخیره نیستند.
Wilhelm Wundt یکی از معروف ترین محققان این دوره است که می کوشید به جای بحث های فلسفی، با علم و تحقیق به این حوزه بپردازد. اما روش مورد استفاد هاش درون نگری بود. یعنی از انسان ها م یخواست با خود فکر کنند و ببینند که چگونه فکر می کنند؟

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.