فایل جزوه روانشناسی هیجان استاد دکتر سلیمانی

فایل جزوه روانشناسی هیجان استاد دکتر سلیمانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
817KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
344 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

فایل جزوه روانشناسی هیجان استاد دکتر سلیمانی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه روانشناسی هیجان استاد دکتر سلیمانی می باشد. این فایل شامل ۱۳ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه روانشناسی هیجان استاد دکتر سلیمانی

مقدمه :

هیجانات در تجارب انسان و برخوردهای موفقیتآمیز اجتماعی چنان اهمیت اساسی دارند که افراد بدون هیجان را نظیر مرتکبین قتلهای زنجیریه اکه شرم یا ترسی نشان نمیدهند میتوان غیرانسان تلقی کرد. ما چنین افرادی را مینامیم.

در نقطه مقابل اگر فرد هیجان زیادی از خود نشان دهد انها را افراد سطحی و بدون درک » خونسرد « موجودات عمیق میدانیم . برای مثال محمد بیجه که شخصیت ضد اجتماعی داشت و فاقد هرگونه احساس رحم و همدردی بود ، ترسیاز پیامد رفتارهایش نداشت . او متهم به قتل و تجاوز به ۱۷ کودک و ۳۳ بزرگسال شد.
افرادی مانند بیجه، در واقع، تصور میشود کمبودهای زیستشناختی و اجتماعی شناختی خاص دارند. گفته میشود مبتلا به هم نامیده می شوند(، اختلال psychopath اختلال شخصیت ضداجتماعی هستند )که گاهی جامعه ستیز یا مشخص با نقصهایی در پاسخدهی هیجانی طبیعی بخصوص از نظر احساس شرم و ترس و نیز کمبودهایی در همدلی با احساسات دیگران.

هیجان و سائق:
۱ هیجانات میتوانند رفتار را فعال کرده و هدایت کنند، همانطور که سائقهای بنیادی چنین تأثیری دارند. .
۲ با رفتارها هم همراه میگردند: مثلاً، خوردن غذای مورد علاقه نه تنها یک سائق قوی بلکه یک منبع هیجان هم هست .
❖ علی رغم مشابهت های سائق ها و هیجانات ، لازم است انها را از هم تفکیک کنیم .یک وجه تفکیک این است که هیجانات از برون بر می خیزند،در حالی که سائق ها از درون فعال می گردند. یعنی هیجانات معمولا با شرایط بیرونی برانگیخته می شوند و پاسخ های هیجانی معطوف به این شرایط هستند مثل غذا یا آب.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.