فایل جزوه زراعت تکمیلی ( کارشناسی ارشد زراعت)

فایل جزوه زراعت تکمیلی ( کارشناسی ارشد زراعت)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
357 بازدید
12,000 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف

فایل جزوه زراعت تکمیلی  کارشناسی ارشد زراعت

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه زراعت تکمیلی (ویژه دانشجویان کارشناسی ارشد زراعت) تهیه و تدوین: دکتر گلثومه عزیزی دکتر مریم جهانی کندری می باشد. این فایل شامل ۴۲ صفحه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه زراعت تکمیلی  کارشناسی ارشد زراعت

مقدمه
به طور کلی تولید مثل و بقای موجودات زنده به سازگاری آنها به عوامل محیطی بستگی دارد گیاهان زراعی کنونی در واقع همان گیاهان وحشی بوده که در نتیجه انتخاب مصنوعی و فعالیت های زراعی انسان تغییر یافته اند.

در حال حاضر گیاهان زراعی به دلیل پیشبرد کیفیت و کمیت، فاقد بخشی از خصوصیات گیاهان وحشی می باشند. از جمله این خصوصیات می توان به خواب بذر اشاره نمود.
مکانیزم خواب بذر منجر به نایکنواختی در سبز شدن گیاهان شده و امکان بقای گونه را در طی زمان میسر می سازد. ریزش بذر نیز از دیگر خصوصیات گیاهان وحشی است که امکان توزیع و پراکنش بذر و درنتیجه امکان بهره برداری از محیط های مساعد را بوجود می آورد.

از خصوصیات دیگر گیاهان وحشی نایکنواختی و رسیدگی بذر می باشد که احتمال گریز از عوامل مساعد محیطی را فراهم می آورد. گیاهان وحشی قدرت سازگاری بالایی با شرایط محیطی داشته و قادر به حفظ بقای خود در نوسانات محیطی هستند.

انسان در جریان اهلی سازی گیاهان وحشی به طور ناآگاهانه و گاهی آگاهانه این خصوصیات گیاهان وحشی را که بقای آنها را تضمین می کند از آنها گرفته اند. چون یکنواختی و یکدستی در سیستم،
مدیریت آسان تری را می طلبد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.