فایل جزوه غلات و دیم کاری

فایل جزوه غلات و دیم کاری
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
488 بازدید
11,000 تومان 9,000 تومان٪18 تخفیف

فایل جزوه غلات و دیم کاری

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه غلات و دیم کاری می باشد. این فایل شامل ۱۳۳ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه غلات و دیم کاری

فصل اول:غلات
– غلات:
غله واژهای است عربی و جمع آن غلاه و یا غلات و به معنای در آمدیست که از اجاره املاک بدست میآید و نیز به حاصل زراعت گندم و جو و برنج؛ چاودار- یولاف و ذرت و ذرت خوشهای را بصورت جمع غلات گویند.
از نظر انرژی تولیدی درمیان غلات (کربوهیدرات) ذرت با تولید ۸۳۷ کیلو ژول در هکتار و بعد از آن برنج با ۷۳۷ کیل و ژول در هکتار و ذرت خوشه ای با ۴۷۷ کیلو ژول و گندم با ۴۶۰ کیلو ژول به ترتیب دارای مقام های اول تا چهارم هستند.

غلات را از نقطه نظر درجه حرارت به جوانهزنی به دو گروه تقسیم میکنند:
۱ درجه سانتیگراد می باشد مانند گندم- جو – یولاف و چاودار که – -۱ غلاتی که در آنها حداقل درجه حرارت بین ۵ معروف به مناطق معتدله با سردسیری یا دانه ریز گویند.
-۲ غلاتی که در آنها حداقل درجه حرارت برای جوانه زنی نباید کمتر از ۸ درجه سانتیگراد باشد مانند – ارذزرتن- برنج- ذرت خوشه ای که به آنها غلات گرمسیری یا دانه درشت گویند.

اما به طور کلی درجه اپتیمم درجه حرارت برای رویش تمامی غلات بین ۲۵ تا ۱۸ درجه سانتیگراد است.

– مراحل رویشی و زایشی غلات: مراحل رویشی در غلات شامل جوانه زدن ، تشکیل ریشهها، پنجه زنی و مراحل زایشی با طویل شدن ساقه شروع می شود و تشکیل و ظهور سنبله در مرحله بعدی گرده افشانی وسپس تشکیل دانه و در انتها رسیدن کامل میوه است نه رسیدگی فیزیولوژیک.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.