فایل جزوه مکانیزم های دفاعی خود در روان شناسی

فایل جزوه مکانیزم های دفاعی خود در روان شناسی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
483 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

فایل جزوه مکانیزم های دفاعی خود در روان شناسی

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه مکانیزم های دفاعی خود در روان شناسی قایل استفاده برای تمامی داوطلبان کنکور ارشد و دکتری روان شناسی می باشد. این فایل شامل شامل ۱۹ صفحه جزوه بسیار ارزنده و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه مکانیزم های دفاعی خود در روان شناسی

توجه: توضیح زیر خارج از متن فایل می باشد.

اگر تمام خواسته ها و نیازهای بشر به راحتی ارضا می شد، دیگر در زندگی چیزی به نام “مشکل” وجود نداشت.

اما همان گونه که می دانیم موانع و مشکلات مختلف، آداب و رسوم، سنت های اجتماعی، قوانین قراردادی و… مانع ارضای بسیاری از نیازهای انسان است. از بین بردن برخی از این موانع آسان و رویارویی با برخی دیگر بسیار مشکل است، بنابراین زندگی انسان مالامال از کشمکش های همیشگی است.

همان گونه که میکروب باعث ناراحتی جسمانی می گردد، احساس گناه و عذاب وجدان و همچنین ارضانشدن خواسته ها و امیال نیز سبب به وجود آمدن « استرس روانی یا همان اضطراب می شود و موجب « تنش» می گردد و تا زمانی که« تعادل » دوباره بازنگردد، بهبود نمی یابد.

این حالت های روانی، واکنش های دفاعی “شخصیت” را تحریک کرده و مکانیزم های دفاعی وارد عمل می شوند. به بیان بهتر می توان گفت «من »، مرکزی ترین و اصلی ترین هسته ی شخصیت است و هرگونه کوچک شمردن ارزش آن، تهدیدی برای این هسته محسوب می شود. به همین خاطر به جهت محافظت از « من » در برابر فروپاشی و تحقیر، مکانیزم های دفاعی گوناگونی به وجود آمده است که هنگامی که ارزش و انسانیت فرد مورد تهدید قرار گرفته باشد، آشکار می شود تا میان انگیزه ها و کشمکش های متعارض سازگاری ایجاد کرده و سبب تسکین اضطراب ها و هیجانات شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.