فایل پاورپوینت استرس (مدیریت فشار روانی)

فایل پاورپوینت استرس (مدیریت فشار روانی)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
724KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
333 بازدید
10,000 تومان 8,000 تومان٪20 تخفیف

فایل پاورپوینت استرس (مدیریت فشار روانی)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت استرس (مدیریت فشار روانی) می باشد. این فایل شامل ۶۱ اسلاید قایل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت استرس (مدیریت فشار روانی)

قسمتی از متن فایل: مقدمه

استرس همزاد بشر بوده است. آن حالتی که بخاطر مقابله با جانوران وحشی برای نیاکان ما پیش می آمد، برای ما بخاطر روسای جمهور کشورها، تصمیمات دولتها و دستوران مدیر عاملان شرکتها پیش می آید.مهلت های زمانی، ابهامات در نقش، انتظارات از نقش، کار بیش از اندازه، آلودگی هوا، مشکلات خانوادگی، بمباران اطلاعاتی، تغیر فن آوری و مسئولیت های مالی همگی ممکن است موجب استرس شوند. تجربه استرس یک تجربه منحصر به فرد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

تحولات جوامع و استرس

روند های ذیل استرس را در جوامع افزایش داده است:

۱- فن آوری اطلاعات به طور خاص و فن آوری بطور عام(بمباران اطلاعاتی، تهدید حریم خصوصی، از بین رفتن تماسهای چهره به چهره و …) (weil and Rosen1999)
۲-  به دنبال جهانی شدن( مسافرتهای مختلف مدیران بخصوص در شرکتهای چند ملیتی)(Frank2000)
۳- پدیده یازده سپتامبر(تروریست)
۴- تنوع اولیه( رنگ،نژاد،قومیت،جنسیت،سن،زبان مادری،مذهب)و تنوع ثانویه(تجربه زندگی،مکان جغرافیایی، تحصیلات، سبک رفتاری، درامد و…)
۵- تنوع قرارداد استخدامی و اضافه کاری

مفهوم استرس

اصطلاح استرس به قرن پانزدهم میلادی برمی گردد که به معنای تنش یا فشار فیزیکی به کار رفت. درسال ۱۷۰۶ این اصطلاح برای توصیف سختی، دشواری، یا بدبختی به کار برده شد ودر اواسط قرن ۱۹ به معنای فشار گسترش یافت واین فشار هم به معنای نیروی وارده بربدن و هم روان مورد استفاده قرار گرفت.

مفهوم استرس اغلب با هانس سلیه همراه می شود. وی برای نخستین بار این اصطلاح را برای مجموعه ای خاص از علائم بکار برد. هانس درسال ۱۹۲۶ هنگامیکه دانشجوی رشته پزشکی بود مشاهده کرد موش هایی که مواد سمی به آنها تزریق می شود علایمی مشابه افراد بیمار و آسیب دیده ازخود نشان می دهند. وی نخست چنین نشانه هایی را «سندرم رنجوری» نامید و سپس به واژه « استرس» را برای این سندرم بکار برد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.