فایل پاورپوینت روان شناسی احساس و ادراک (حس جسمی ،احشایی)

فایل پاورپوینت روان شناسی احساس و ادراک (حس جسمی ،احشایی)
نوع فایل
ppt
حجم فایل
156KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
711 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

فایل پاورپوینت روان شناسی احساس و ادراک (حس جسمی ،احشایی)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت روان شناسی احساس و ادراک (حس جسمی ،احشایی) می باشد. این فایل شامل ۲۱ اسلاید قایل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppts برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل پاورپوینت روان شناسی احساس و ادراک (حس جسمی ،احشایی)

انسان، ابزارهایی به نام اندام های حسی در اختیار دارد که به کمک آن ها می تواند، اطالعاتی را درباره ی تغییرات و دگرگونی های محیط خارج یا داخل دریافت کند و با واکنش در برابر آن ها، هر چه بهتر و سریع تر، رفتار سازگار از خود نشان دهد.

هم چنین، از طریق حواس قادر به شناخت پدیده های هستی نیز می گردد. به طور کلی، شناخت انسان از جهان اطراف خود، در نتیجه ی برخورد محرک ها به اندام های حسی و تفسیر اثر آن ها در مغز، حاصل می
گردد. این فرآیندی که منجر به شناخت عالم هستی می گردد،احساس و ادراک نامیده می شود. احساس، راه ورودی داده های خام از حواس به سوی مغز و ادراک، تفسیر این داده های حسی خام است.

احساس
انتقال اثر محرک از گیرنده ی حسی به سیستم عصبی مرکزی، احساس نامیده می شود. به عبارت دیگر، به فرآیند دریافت، تبدیل و انتقال اطالعات جهان بیرون )از درون مغز و خارج از بدن(، احساس گفته می شود. این احساس ارزشی برای شناخت ندارد و کامال اساس فیزیولوژیکی دارد.

هر احساس، حداقل با دخالت چهار عامل محرک، اندام های حسی، اعصاب آورنده و مراکز عصبی، به وقوع می پیوندد. اندام های حسی، سلول هایی به نام گیرنده دارند که اطالعات حسی را از محیط می گیرند. این گیرنده ها در واقع مبدل هایی هستند که اشکال مختلف انرژی موجود در محیط را به پتانسیل های عملی در نورون ها تبدیل می کنند. به این ترتیب، محرک به تکانه های عصبی تبدیل می شود تا به مغز منتقل گردد؛ به عنوان مثال، گیرنده های شنوایی در گوش داخلی، ارتعاش های مکانیکی حاصل از امواج صوتی را به پیام های الکتروشیمیایی تبدیل می کنند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.