فایل پاورپوینت نظریه های مکان یابی؛ رنر، وبر، کریستالر

 فایل پاورپوینت نظریه های مکان یابی؛ رنر، وبر، کریستالر
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
476 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

 فایل پاورپوینت نظریه های مکان یابی؛ رنر، وبر، کریستالر

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت نظریه های مکان یابی؛ رنر، وبر، کریستالر می باشد. این فایل شامل ۱۱ اسلاید قابل ویرایش بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 فایل پاورپوینت نظریه های مکان یابی؛ رنر، وبر، کریستالر

نظریه رنر:

رنر صنایع را بر اساس اهمیت استفاده از مواد اولیه، بازار،نیروی کار،مدیریت،سوخت،سرمایه و حمل ونقل به گروه های صنایع استخراجی،تولیدی،فابریکی،و تسهیلاتی ،طبقه بندی کرده است.

به نظر وی در شرایطی که فرایند صنعت مستلزم استفاده ازمواد اولیه حجیم، پر وزن و فساد پذیر است،صنایع تمایل به استقرار در محل مواد اولیه دارند برعکس مواردی که فرایند صنعت منجر به افزایش درجه شکنندگی و خسارت پذیری شود ،صنایع به استقرار در محل بازار گرایش خواهند داشت. در حالتی که سوخت به منزله ی مهمترین اجزا در فرایند تولید تلقی شود.

تمایل به اسکان در محل عرضه منابع سوختنی افزایش میابد. بالاخره در صنایع کاربر که سهم هزینه نیروی کار مهمترین عامل به حساب می آید، استقرار در محل عرضه نیروی کار ارزان و فراوان یک مزیت به شمار می آیند.

رنر،همچنین از واژه همزیستی صنعتی و انواع آن صحبت کرده است.

در همزیستی غیر سازگار،صنایع ناهمگن به دلایل خاصی درمجاورت یکدیگر استقرار میابند.

مکان گزینی صنایع نساجی در شهر های معدنی به دلیل استفاده از نیروی کار ارزان وفراوان زنان در این گونه مناطق،نمونه بارزی تلقی میشود.

در همزیستی سازگار، تنها صنایعی که با یکدیگر از نظر ارتباط داده ها و ستانده ها پیوند ارگانیک دارند، در یکجا جمع می شوند، به اعتقاد رنر این گونه همزیستی به ایجاد هسته های عمده صنعتی منجر می شود.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.