فایل پاورپوینت کتاب نظریه زبانها و ماشینها

 فایل پاورپوینت کتاب نظریه زبانها و ماشینها
نوع فایل
ppt
حجم فایل
851KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
93 بازدید
1,200 تومان 10,000 تومان٪17 تخفیف
افزودن به سبد خرید
خرید این محصول

 فایل پاورپوینت کتاب نظریه زبانها و ماشینها 

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت کتاب نظریه زبانها و ماشینها عنوان منبع: نظریه زبانها و ماشینها مترجم: مهندس سید حجت الله جلیلی منبع اصلی:Languages & machines Written By: Thomas A.Sudkamp رشته کامپیوتر می باشد. این فایل شامل ۲۲۶ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

 فایل پاورپوینت کتاب نظریه زبانها و ماشینها ۲۲۶ اسلاید

جایگاه درس در رشته کامپیوتر

  • ضرورت این درس:
  • ضرورت نیاز به زبانهای سطح بالا
  •  ترجمه برنامه های نوشته شده با زبان سطح بالا به برنامه به زبان ماشین
  • تنوع زبانهای برنامه نویسی سطح بالا

تعریف نظریه ماشینها

در علوم نظری رایانه، نظریهٔ اتوماتا (به انگلیسی: Automata theory) یا نظریهٔ ماشین‌ها عبارت است از بررسی ریاضی ماشین‌های محاسبه‌گر انتزاعی و توانایی‌های آن‌ها برای حل مسایل. به این ماشین‌های انتزاعی اتوماتا گفته می‌شود. این نظریه بسیار نزدیک به نظریهٔ زبان صوری است. به‌ طوری‌ که اتوماتا اغلب توسط دستهٔ زبان‌های رسمی قابل تشخیص دسته‌بندی می‌شوند. اتوماتا نقش اساسی در طراحی کامپایلر و تجزیه کردن (parsing) ایفا می‌کند. زبان‌هایی که توسط این ماشین‌ها بررسی می‌شوند زبان‌های فرمال هستند.

یک ماشین، یک مدل ریاضی از ماشین حالات متناهی (FSM) است. یک ماشین شامل مجموعه‌ای متناهی از حالات است که بر اساس ورودی و تابع گذار خود (که می‌تواند به صورت جدول باشد)، از یک حالت به حالت دیگر، تغییر وضعیت می‌دهد. این تابع انتقال به ماشین خودکار می‌گوید که به کدام حالت بعدی با توجه به حالت فعلی و نماد داده شده، برود. به صورت کلی، یک ماشین شامل مجموعه‌ای متناهی یا شماری از حالات مختلف است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.