فصل سوم کتاب نظریه های شخصیت (روان شناسی تحلیلی یونگ)

فصل سوم کتاب نظریه های شخصیت (روان شناسی تحلیلی یونگ)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
811KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
580 بازدید
7,000 تومان 5,000 تومان٪29 تخفیف

 فصل سوم کتاب نظریه های شخصیت (روان شناسی تحلیلی یونگ)

قابل توجه کاربران و دانشجویان عزیز و گرامی: فایلی که هم اکنون معرف حضور شماست فایل pdf جزوه فصل سوم کتاب نظریه های شخصیت (روان شناسی تحلیلی یونگ) می باشد. این فایل شامل ۱۴ صفحه جزوه بسیار ارزشمند و مفید می باشد. و در غالب فرمت pdf تهیه شده و هم اکنون آماده دانلود است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل و نیاز می توانید این فایل ارزشمند و مفید را از فروشگاه سایت مهر فایل خریداری و دانلود نمایید.

فایل جزوه فصل سوم کتاب نظریه های شخصیت (روان شناسی تحلیلی یونگ)

کارل یونگ که نخست یکی از سرسخت ترین پیروان فروید بود، سرانجام به مخالفت شدید با برخی جنبه های نظریه فروید برخاست و مکتب روانشباسی خود را بنا نهاد و آن را روانشناسی تحلیلی نامید.

یونگ در ۳ نکته با فروید مخالفت کرد:
۱ مسائل جنسی (لیبیدو): یونگ تعریف فروید را از لیبیدو گسترش داد، به این صورت که آن را به صورت انرژی روانی کلی تری که میل جنسی را شامل می شود ولی به آن محدود نمی شود توصیف کرد.

-۲ گذشته و آینده: فروید انسانها را زندانیان یا قربانیان رویدادها گذشته در نظر داشت اما یونگ معتقد بود که ما علاوه بر گذشته خود توسط آینده خویش نیز شکل می گیریم.

-۳ ناهشیار: یونگ حتی بیشتر از فروید بر ناهشیار تأکید کرد. او ناهشیار را عمیق تر کاوش کرد و بعد تازه ای به آن افزود. تجربیات موروثی گونه انسان و پیش از انسان.
یونگ تاثیر تجربیات نخستین مورثی را محور سیستم شخصیت خود قرار داد.

جلوه های ناهشیار به قدری بر یونگ تاثیر داشتبد که عنوان خاطرات ، رویا و تاملات را برای زندگیبامه خود انتخاب کرد و معتقد بود که او رویکرد او به شخصیت به اعترافی ذهنی و خصوصی شباهت دارد.

بنابراین نظریه فروید نظریه شخصیت یونگ عمیقا زندگی نامه ای است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.