پاورپوینت تعیین جنسیت و لینکاژ جنسی

پاورپوینت تعیین جنسیت و لینکاژ جنسی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
469 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

پاورپوینت تعیین جنسیت و لینکاژ جنسی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینت تعیین جنسیت و لینکاژ جنسی می باشد. این فایل شامل ۳۶ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

پاورپوینت تعیین جنسیت و لینکاژ جنسی

۱-تاریخچه وراثت وابسته به جنس
۲-دیپلوئید بودن مادها وهاپلویید بودن نرها
۳-کروماتین جنسی
۴-تعیین جنسیت
۶-مکانیسم تعیین جنسیت
۷-محیط وجنسیت
۸-وراثت وابسته به جنس
۹-صفات متأثر از جنس
۱۰-ژنهای محدود به جنس

درموجودات عالی بسته به گونه های مختلفی که دارند:

۱-گونه ی هرما فرودیت(دوجنسی)که یک فرد به تنها دو نوع گامت را تولید کرده که در بین سلول زایشی آن که گامت را تولید کرده  انتخابی وجود نداردمثل گیا هانی از قبیل.(گندو.جو. سیب.و….)گیاهانی که گل های نر وماده جدا ولی بر روی یک پایه قرار دارند گیاه یک پایه گفته مثل(خربزه.چغندرو…….)

۲-در بعضی گونه ها که یک جنسی بوده وهر فرد تنها یک نوع گامت را تو لید کرده (نر یا ماده)که به این گونه گیاهان گیاه دو پایه گفته.گیاهی که اندام نر وماده روی دو بوته ی مجزا بوده مثل (خرما .پسته و…)

کروماتین جنسی:

در سال ۱۹۴۹دانشمندی به نام بار دریافت که سلولهای سوماتیک مردان وزنان طبیعی با هم تفاوت هایی دارند که این تفاوت در وجود یک جسم کوچک کروماتینی در سلول زن ها وفقدان آن در مردها بوده است.این جسم کوچک را جسم بار(barr body)نامیده اند که ما به آن کروماتین جنسی می گوییم.

این جسم کوچک به سطح داخلیه غشای سلولی می چسپد و قطر آن فقط یک میکرون بوده.این جسم در سلول مردها وجود ندارد وزنهای غیر طبیعی که فقط یک کروموزوم xدارند (xo) دارای کروماتین جنسی نبوده.ولی مردان غیر طبیعی xxy دارای یک جسم بار بوده اند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.