پاورپوینت سمیت فلزی در بیومتریال METAL TOXICITY IN  BIOMATERIAL

پاورپوینت سمیت فلزی در بیومتریال METAL TOXICITY IN  BIOMATERIAL
نوع فایل
ppt
حجم فایل
656KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
387 بازدید
9,000 تومان 7,500 تومان٪17 تخفیف

پاورپوینت سمیت فلزی در بیومتریال METAL TOXICITY IN  BIOMATERIAL

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر پاورپوینتسمیت فلزی در بیومتریال METAL TOXICITY IN  BIOMATERIAL  می باشد. این فایل شامل ۳۶ اسلاید بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت ppt برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

پاورپوینت سمیت فلزی در بیومتریال METAL TOXICITY IN  BIOMATERIAL

مقدمه
بدن انسان محیطی با خوردگی متوسط (PH=۷/۳۵-۷/۴۵) و مقادیر نمک (کلرید)، ترکیبات آلی (اتانول ، اسید اسکوربیک و …) مواد معدنی (سرب، مس، سولفاتها، آهن و …) و اکسیژن درحد اشباع (اکسیژن شریانی ۰/۹۶-۱/۰۰( فشار ۱۰/۰-۱۳/۳KPa است.
درموضع جراحی بدلیل تغییرات ((PH مکانیزم دفاعی در برابر عوامل خارجی و لخته شدن، باعث تشدید خوردگی هنگام ترمیم زخمها میشود و در نتیجه ازکار افتادگی ایمپلنت ها (از قبیل شل شدگی، خم شدگی و شکستگی) ،دیده شده است.

فلزات سنگین سمی و مضر برای انسان: فلزات سنگین که سرب، آلومینیوم، جیوه، مس، کادمیوم، نیکل و آرسنیک را شامل میگردد از سموم پرخطر پیرامون ما می باشند.

برخی فلزات به مقدار ناچیز برای عملکرد طبیعی بدن ضروری میباشند اما ورود بیش از اندازه آنها به بدن مسمومیت ایجاد خواهد کرد.

ایراد اصلی فلزات سنگین این می باشد که در بدن متابولیزه نمیگردند. در واقع فلزات سنگین پس ازورود به بدن دیگرازبدن دفع نشده ودر بافتهای بدن انباشته میگردند. همین امر موجب بروز بیماریها و عوارض متعددی در بدن می شود.

Application در Medical

تیتانیوم در تعویض Bone plates, pace makers, knee, hip و پیچ و صفحات جمجمه (درموارد شکستگی جمجمه)و همچنین دردندانپزشکی مصرف دارند.

مقدارتیتانیوم دربدن بسیاراندک بوده ولی نقش مهم وخاصی رابرای آن تعریف نکرده اند.

تیتانیوم کاملا درایمپلنتهای فلزی ارتوپدی ,جراحی دندان،جراحی اعصاب Biocampatible بوده ومورد پذیرش همگان می باشد .این فلز مقاومت خوبی نسبت به خوردگی داشته وباعث تحریک بافتی نیز نشده است.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.