گزارش بررسی ریز ساختارهای چدن داکتیل – سفید – خاکستری- مالیبل (word)

گزارش بررسی ریز ساختارهای چدن داکتیل – سفید – خاکستری- مالیبل (word)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
تعداد بازدید
407 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

گزارش بررسی ریز ساختارهای چدن داکتیل – سفید – خاکستری- مالیبل (word)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر گزارش آزمایشگاه بررسی ریز ساختارهای چدن داکتیل -سفید -خاکستری- مالیبل به صورت word  می باشد. این فایل شامل ۱۵ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت word  برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

گزارش بررسی ریز ساختارهای چدن داکتیل – سفید – خاکستری- مالیبل (word)

 مقدمه: تعریف متالوگرافی (metallography):

  آماده سازی نمونه ها برای بررسی های میکروسکوپی ومطالعه ریز ساختار به منظور تعیین خواص فیزیکی ومکانیکی آن آلیاژ خاص می باشد.

آماده سازی شامل تهیه قطعه : از فلز، برش تکه‌ای کوچک از فلز، ومانت کردن (نوع سرد – نوع گرم) سایش سطح فلز با انواع مختلفی از ساینده های ریز، پولیش قطعه تا زمان برطرف شدن کلیه خراشهای ناشی از سایش نهایی، قرار دادن نمونه در معرض یک محیط خورنده ( محیط اسیدی) و در نهایت مشاهده آن با میکروسکوپ می باشد.(۲)‌

تئوری آزمایش:

شرح درس:

‌آهن در دمای ۲۸۰۰ (۱۵۳۹C) انجماد یافته و شبکه بلوری آن Bcc می شود این آهن را آهن دلتا مینامند. در ۲۵۵۴F (1401C‍(  تغییر آلوتروپی در آهن ظاهر شده و شبکه بلوری آهن از BCC  به FCC تبدیل می گردد . این‌آهن را ‌آهن ( گاما ) می نامند که غیر مغناطیسی است وقتی درجه حرارت به ۱۶۶۶F رسید تغییر فاز دیگری در آهن رخ می دهد و دوباره تغییر آلوتروپی در آهن ظاهر شده و شبکه بلوری مجدداً از FCC به BCC تبدیل می شود این آهن را آهن α(آلفا)می نامند که هنوز خاصیت مغناطیسی ندارد سرانجام در ۱۴۱۴F(768C) آهنα بدون اینکه شبکه بلوریش را تغیر دهد خاصیت مغناطیسی پیدا می کند. (۱)

نمودار فازی آهن – کربن دارای ۳ واکنش ثابت بوده که هر کدام شامل ۳ فاز بوده ودر دمای ثابت رخ می دهند این واکنش ها عبارتند از :

پری تکتیک

یوتکتیک

یوتکتوئید

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.