pdf جزوه روش واکنش زنجیره پلیمراز (PCR: Polymerase Chain Reaction)

pdf جزوه روش واکنش زنجیره پلیمراز (PCR: Polymerase Chain Reaction)
نوع فایل
pdf
حجم فایل
714KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
825 بازدید
7,000 تومان 5,500 تومان٪21 تخفیف

pdf جزوه روش واکنش زنجیره پلیمراز (PCR: Polymerase Chain Reaction)

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر فایل pdf جزوه روش واکنش زنجیره پلیمراز (PCR: Polymerase Chain Reaction) می باشد. این فایل شامل ۱۲ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

pdf جزوه روش واکنش زنجیره پلیمراز (PCR: Polymerase Chain Reaction)

اولین و شاید بتوان گفت مهمترین و بهترین سیستمی که در آن مولکول هدف افزایش می یابد، تکنیک PCR می باشد. این تکنیک اولین بار توسط Mullis در سال  ۱۹۸۵ابداع گردید. کری مولیس در سال ۱۹۹۳ به دلیل اختراع PCR موفق به دریافت جایزه نوبل گردید.

اختراع واکنش PCR به عنوان نقطه عطفی در تاریخ علوم زیستی و پزشکی شناخته می شود. کاربرد PCR نه تنها به طور کامل در زمینه تحقیقات ژنتیک مولکولی به خصوص در بیوتکنولوژی جانوری و گیاهی انقلابی ایجاد کرده است بلکه این تکنیک، ارتباط و کارایی مبتکرانه خود را در زمینه های دیگر علم پزشکی قانونی، سیستماتیک مولکولی، اپیدمیولوژی مولکولی، باستان شناسی، مردم شناسی، ژنتیک تکاملی و غیره نیز ثابت کرده است.

PCR قادر است با موفقیت “پروژه ژنوم انسان” را از طریق توانایی تکثیر و توالی یابی ژن های انسان، تکمیل کند که پایه و اساس مهندسی ژنتیک شده است و حتی در حال حاضر ایجاد تغییرات مفید در ژنوم یک ارگانیسم را امکان پذیر ساخته است. انواع مختلف PCR در بسیاری از پیشرفت های اخیر که علوم دوره مدرن را ایجاد کرده اند به طور موفیقت آمیزی مورد استفاده واقع شده است.

PCR از نظر اصول عملی، تشابه زیادی به همانند سازی DNA دارد و در واقع بر گرفته از آن است. در تکنیک PCR اصول همانند سازی DNA در داخل سلول تقلید و تکرار می شوند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.