جزوه آشنایی با انواع و نحوه تزریق انسولین ها

 جزوه آشنایی با انواع و نحوه تزریق انسولین ها
نوع فایل
pdf
حجم فایل
423KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
480 بازدید
8,000 تومان 6,500 تومان٪19 تخفیف

 جزوه آشنایی با انواع و نحوه تزریق انسولین ها

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه آشنایی با انواع و نحوه تزریق انسولین ها می باشد. این فایل شامل ۳۱ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

 جزوه آشنایی با انواع و نحوه تزریق انسولین ها

انسولین چیست؟

انسولین هورمونی است که در پانکراس، غده‌ای واقع در پشت معده شما ساخته می‌شود. این به بدن شما امکان می‌دهد از گلوکز برای انرژی استفاده کند. گلوکز نوعی قند است که در بسیاری از کربوهیدرات‌ها یافت می‌شود.

بعد از غذا یا میان وعده، دستگاه گوارش کربوهیدرات‌ها را تجزیه کرده و به گلوکز تبدیل می‌کند. سپس گلوکز از طریق پوشش داخلی روده کوچک به جریان خون شما جذب می‌شود. هنگامی که گلوکز در جریان خون شما باشد، انسولین باعث می‌شود سلول‌های سراسر بدن شما قند را جذب کرده و از آن برای انرژی استفاده کنند.

انسولین همچنین به تعادل سطح گلوکز خون کمک می‌کند. وقتی مقدار زیادی گلوکز در جریان خون شما وجود دارد، انسولین به بدن شما علامت می‌دهد که مقدار اضافی آن را در کبد ذخیره کند. گلوکز ذخیره شده آزاد نمی‌شود تا زمانی که سطح گلوکز خون کاهش یابد، مانند بین وعده‌های غذایی یا زمانی که بدن شما تحت فشار است و یا به انرژی اضافی نیاز دارد.

محبوبیت قلم‌های انسولین رو به افزایش است و امروزه بسیاری از افراد دیابتی از قلم برای تجویز انسولین استفاده می‌کنند. قلم‌ها نسبت به استفاده از ویال و سرنگ امکان تحویل ساده، دقیق و راحت تری را دارند. هر فرد مبتلا به دیابت نیازی به مصرف انسولین نخواهد داشت. با این حال، کسانی که گاهی اوقات می‌دانند که رعایت یک برنامه انسولین می‌تواند سخت، مختل کننده و خسته کننده باشد.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.