جزوه درس اپروچ داخلی تشخیص و درمان دیابت استاد دکتر کریمی فر

جزوه درس اپروچ داخلی تشخیص و درمان دیابت استاد دکتر کریمی فر
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
615 بازدید
8,000 تومان 6,000 تومان٪25 تخفیف

جزوه درس اپروچ داخلی تشخیص و درمان دیابت استاد دکتر کریمی فر

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس اپروچ داخلی تشخیص و درمان دیابت استاد دکتر کریمی فر می باشد. این فایل شامل ۱۶ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده و قابل ویرایش می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری  و دانلود نمایید.

جزوه درس اپروچ داخلی تشخیص و درمان دیابت استاد دکتر کریمی فر

کیس- ۳: مرد ۲۹ ساله ای در ازمایشات استخدام متوجه پاسخ غیر طبیعی قند خون شده و به شما مراجعه میکند. وی شرح حال هیپرگلیسمی، پلی اوری، پلی دیپسی و تغییر وزن نمی دهد. پدر وی مبتلاء به دیابت
تیپ ۲ میباشد. در معاینه قد ۳۱۲ سانتی متر، وزن ۹۵ کیلوگرم دارد وفشار خون بیمار نیز نرمال است. سایر معاینات طبیعی است. ازمایشات وی به شرح زیر است.
FBG=127mg/dl          TG=240 mg/dl                  Cholesterol=201mg/dl •
HDL=50mg/d                        Cr=0.7mg/dl U/A normal

اگر بیمار علایم ندارد به یک بار آزمایش اکتفا نمی کنیم.حداقل دو بار از بیمار آزمایش داشته باشیم. حداقل ۸ ساعت بیمار باید ناشتا باشد.
اگر برای بیمار تست تحمل گلوکز انجام دهیم. اگر ۲ساعت بعد از خوردن ۱۵ گرم گلوکز مقدار قند ≤ ۲۴۴ باشد می شود دیابت. یا اینکه یک اندازه گیری راندوم انجام دهیم در حضور علایم ≤ ۲۰۰ باشد فرد دیابت دارد.
در خصوص HBA1C

باید اندازه گیری طبق استاندارد های آزمایشگاهی باشد که شاید آزمایشگاه های کمی بتوانند این استاندارد ها را رعایت کنند و همچنین یک سری مواردی هستند که نتیجه ی آزمایش به صورت کاذب بالا یا پایین باشد.

مثلا در بیمارانی که آنمی همولیتیک دارند چونکه دائما turn over دارند ممکن است A1C آنها پایین تر از حد نرمال باشد. پس با این موارد نمی توانیم بر اساس A1C تشخیص بدهیم.با اینکه جزو کرایتریا های تشخیصی
هست باید مراقب باشیم اگر داریم به A1C تنها نگاه میکنیم سایر موارد دیابت را هم داشته باشد بعد تشخیص قطعی بدهیم.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.