جزوه درس روش شناسی کیفی و کمی دکتر باز آیی

جزوه درس روش شناسی کیفی و کمی دکتر باز آیی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
382 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

جزوه درس روش شناسی کیفی و کمی دکتر باز آیی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس روش شناسی کیفی و کمی دکتر باز آیی می باشد. این فایل شامل ۷۱ صفحه جزوه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمتpdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه درس روش شناسی کیفی و کمی دکتر باز آیی

توجه توضیح زیر خارج از متن جزوه می باشد:

پژوهش پایه (همچنین تحقیقات محض یا تحقیقات بنیادی) یک رشته مطالعه و پژوهش نظام مند و هدایت شده در راستای دانش و درک بیشترِ جنبه‌های بنیادینِ پدیده‌های بدون برنامهٔ خاص است. پژوهش پایه شامل تمام شاخه‌های علوم و مهندسی می‌شود.

پژوهش پایه‌ای می‌تواند زمینهٔ پژوهش کاربردی را فراهم آورد، اما در وهلهٔ اول متوجه کاربرد آن در زندگی انسان‌ها نیست. در حالی که پژوهش‌های کاربردی دارای جنبهٔ عملی و مستقیما متوجه حل مشکلات جامعه و بشریت می‌باشند. در ضرورت انجام این دو دسته از مطالعات شکی نیست. به عنوان مثال تصمیم گیرندگان سیاسی هر کشور به جهت کسب توانایی در ادارهٔ عملی جامعه، نیازمند پژوهش‌های کاربردی می‌باشند و این دسته از پژوهش‌ها خود متکی بر پژوهش‌های پایه‌ای هستند.

پژوهش کاربردی یک نوع پژوهش است که در راستای عمل و نیازهای جوامع و بشریت به انجام می رسد. این نوع پژوهش در مقابل پژوهش بنیادی و پایه قرار دارد و به یک معنا مترتب بر آن است. یعنی هر پژوهشی کاربردی نیازمند پیش زمینه ای چون پزوهش بنیادی است. اما اینگونه نیست که هر پزوهش بنیادی لزوماً کاربردی باشد. همچنین این نوع پزوهش خود دارای انواعی است که به عقیده برخی پژوهش تطبیقی (Comparative research) در ذیل آن قرار می گیرد. موسسات علمی و پژوهشکده های ایران و خارج از ایران پزوهش های کاربردی را مهمتر از پزوهش های بنیادی می دانند.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.