جزوه روان شناسی مبحث یادگیری و شرطی شدن وسیله ای استاد سلیمانی

جزوه روان شناسی مبحث یادگیری و شرطی شدن وسیله ای استاد سلیمانی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
164 بازدید
6,000 تومان 4,500 تومان٪25 تخفیف
افزودن به سبد خرید

جزوه روان شناسی مبحث یادگیری و شرطی شدن وسیله ای استاد سلیمانی

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf جزوه درس روان شناسی مبحث یادگیری و شرطی شدن وسیله ای استاد سلیمانی می باشد. این فایل شامل ۶ صفحه جزوه بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرار داده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

جزوه روان شناسی مبحث یادگیری و شرطی شدن وسیله ای استاد سلیمانی

شرطی شدن وسیله ای instrumental conditioning) )

برخی رفتارها بهدلیل عمل یا اثر محیط آموخته میشوند. برخلاف شرطی شدن کلاسیک که بین دو رویداد است این جا ارتباط بین یک رفتار و یک اتفاق یا پیامد بیرونی مطرح می باشد. و در این شرطی شدن ارتباط بین پاسخ ها و نتایج بررسی می شود. برای مثال در سیرک سگ یاد میگیرد که انجام رفتار مشخص و نمایش خاص منجر به دریافت غذا می شود و وسیله ی تغییر محیط می باشد.

پیشگامان
۱ . ادوارد ثورندایک ) ۱۸۹۸ )
در گذشته داستان هایی درباره ی جانورانی مثل اسب _که توانای انجام جمع و تفریق دارند_ وجود داشته مبنی بر اینکه این جانوران می توانند مثل انسان ها فکر کنند و این دیدگاه ها گاها توسط فیلسوفان و سایر دانشمندان نیز پذیرفته می شد. ولی روان شناسان رفتارگرایی چون ثورندایک معتقد بودند که سیستم ذهنی و یادگیری این جانوران ساده تر است و آن ها بیش تر از طریق آزمون و خطا می آموزند تا بینش ذهنی.

آزمایش ثورندایک:
گربه ای گرسنه درون قفس و یک ماهی بیرون قفس قرار دارد. در صورت فشار اهرم در قفس باز می شود. در ابتدا گربه به صورت اتفاقی اهرم را فشار داده و در قفس را باز می کند و به مرور با تکرار و ازمون و خطا
یاد می گیرد که با فشار اهرم در باز می شود.

در نتیجه به مرور سرعت باز کردن در توسط گربه افزایش می یابد. ولی بازهم هربار در دفعه ی اول در را باز نمی کند. چراکه یادگیری برمبنای آزمون و خطا می باشد و نه بینش.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.