خلاصه کتاب تکنیک های آموزشی-رفتاری برای کودکان درخودمانده

خلاصه کتاب تکنیک های آموزشی-رفتاری برای کودکان درخودمانده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
8MB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
333 بازدید
9,000 تومان 7,000 تومان٪22 تخفیف

خلاصه کتاب تکنیک های آموزشی-رفتاری برای کودکان درخودمانده

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf خلاصه کتاب تکنیک های آموزشی-رفتاری برای کودکان درخودمانده  ترجمه قسمت هایی از کتاب The Me Book نوشته پروفسور Lovaas می باشد. این فایل شامل مجموعا ۵۴ صفحه خلاصه تایپ شده بسیار مفید و ارزنده می باشد و در قالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد. برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

مقدمه مترجم

مربیان و والدین محترم، مطالبی که پیش رو دارید برگرفته از کتاب نوشته پروفسور لوواس مربوط به آموزش کودکان اوتیسم است. هدف از انتشار این مطالب در اختیار قرار دادن اطلاعات و راهکارهایی برای افزایش کیفیت آموزش و بالا بردن سطح آگاهی خانواده ها و مربیان عزیز می باشد. مواردی که در این جزوه مورد بررسی قرار می گیرد به والدین می آموزد که چگونه می توانند با صرف وقت، و به کارگیری دقت بیشتر با کودکان خود رفتار کنند و موارد مورد نیاز کودکان را چگونه به آنها آموزش دهند که اشتیاق یادگیری در فرزندشان شکوفا شود. ما می توانیم با راهکارهایی که در این جزوه ذکر گردیده بچه ها را هم از لحاظ آموزشی و هم از لحاظ رفتاری یاری نماییم.

برخی از نکات احتیاطی درباره فلسفه درمان آموزش :

نخست اینکه، هیچ روشی که بتواند تمام مشکلات افراد ناتوان ذهنی را حل کند، وجود ندارد. البته افرادی که سعی دارند به این اشخاص کمک کنند، به تعدادی از تکنیک های آموزشی نیاز دارند. به عنوان مثال: روش هایی که برای محبت کردن و یا ترساندن یک کودک نابینا به طور ویژه ای خوب جواب می دهد. ممکن است برای یک کودک اوتیسم سرکش تا اندازه ای متفاوت باشد. به هر حال(( معلم، درمانگر یا والد)) باید انعطاف پذیر، خلاق و قادر بر ایجاد تنوع در تکنیک ها و روش ها باشد.

در آغاز کار، اهداف کوچک را مورد بررسی قرار دهید، به گونه ای که شما و کودکتان مورد توجه قرار گیرید. مراحل کوچک رو به جلو را بیابید. به جای امید داشتن و تقلا کردن برای دسترسی به برخی از ایده آل های دست نایافتنی و یا فراتر از حد انتظار باید به مجموعه ای از اهداف کوچک تر توجه کنید.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.