خلاصه کتاب روانشناسی تربیتی دکتر سیف 

خلاصه کتاب روانشناسی تربیتی دکتر سیف 
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1004KB
نویسنده
دسته بندی
تعداد بازدید
908 بازدید
7,000 تومان 5,800 تومان٪17 تخفیف

خلاصه کتاب روانشناسی تربیتی دکتر سیف 

دانشجویان و دانش پژوهان گرامی فایل حاضر pdf خلاصه کتاب روانشناسی تربیتی دکتر سیف رشته های روان شناسی و علوم تربیتی شامل ۲۷ صفحه خلاصه کتاب بسیار سودمند بوده و درقالب فرمت pdf برای راحتی و مطالعه شما عزیزان تهیه گردیده و در دسترس قرارداده شده است. امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.برای دریافت فایل می توانید این فایل را از فروشگاه سایت مهرفایل خریداری و دانلود نمایید.

خلاصه کتاب روانشناسی تربیتی دکتر سیف 

آشنایی با روانشناسی تربیتی و  اهداف آن

تعریف: عده ای روان شناسی تربیتی را شاخه ای از روان شناسی می دانند که چگونگی کاربرد اصول و یافته های روان شناسی را در موقعیت های آموزش و پرورشی بررسی می کند. برخی روان شناسی تربیتی را یکی از شاخه های روان شناسی که به مطالعه ویژگی های یاد گیرنده، شرایط یادگیری و روش های آموزشی می پردازد تعریف می کنند برخی نیز ر وانشناسی تربیتی را نظام علمی ـ کاربردی، پژوهشی ـ خدماتی با هدف توسعه دانش و مهارت های تخصصی در زمینه های تربیتی تعریف کرده اند.
در مجموع می توان گفت روان‌ شناسی تربیتی، علمی است که به ماهیت و چگونگی یادگیری، روش‌های آموزشی، سنجش و ارزشیابی آموخته‌های یادگیرندگان می‌پردازد. این علم با به‌کارگیری معلومات حاصل از موضوعات و میدان‌ های مورد مطالعه علوم دیگر، معلومات دیگری به وجود می‌آورد که در زمینه آموزش و مسائل آموزشی مورد استفاده قرار گیرد(کریمی، ۱۳۸۰)

اهداف روان‌شناسی تربیتی:

روان‌شناسی تربیتی، بیشتر حاصل جمع دو علم روان‌ شناسی و تربیت است. شناختی که از روان‌شناسی به دست می‌آید در فعالیت‌ های کلاس درس و مدرسه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این علم، یک علم پیچیده است و در دین، فلسفه و روان‌ شناسی محض که شامل مطالعات آزمایش گاهی روی حیوانات است، ریشه دارد.

از آنچه ذکر شد، می‌توان هدف‌های ویژه روان‌شناسی تربیتی را به اختصار این‌گونه بیان نمود:

الف. فراهم کردن اطلاعات و شناخت‌های عملی یا کاربردی
بینش در معنای کامل اصول روان‌شناسی تربیتی(شناخت، آگاهی و فهمیدن)، نه برای حفظ کردن یا به‌خاطرسپردن، بلکه به عنوان ابزاری که در آموزش و پرورش موثر، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شناخت جنبه‌های مختلف رشد و تکامل و اثرهای محیطی آن. آشنایی با مفاهیم فنی برای کسب توانایی شناخت ادبیات شغلی، به منظور برقراری ارتباط با همکاران و درک بهتر مسائل حرفه‌ای در معلمی.

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.